Więzień pobity na śmierć. Wiemy, co wydarzyło się w celi

2019-12-05 9:22 bs
W ZK Wierzchowo więzień został pobity na śmierć.
Autor: materiały prasowe W ZK Wierzchowo więzień został pobity na śmierć.

Znane są już szczegóły tragicznego wydarzenia do jakiego doszło w Zakładzie Karnym Wierzchowo w powiecie drawskim. Sprawę bada prokuratura.

Jak już informowaliśmy, w środę w ZK Wierzchowo doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. 

Portal infozlocieniec.pl podał, że 3 grudnia 2019 r. w Zakładzie Karnym w Wierzchowie w celi mieszkalnej pobili się dwaj skazani. Przebywali tam tylko oni.

Portal cytuje kpt. Izabelę Wojtalik-Loranc, rzeczniczkę Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie, która przekazał, że mimo natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy Służby Więziennej i prób ratowania życia, ciężko pobity więzień po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Rzeczniczka dodaje, że "dotychczas nie dochodziło między nimi do konfliktów, nie było też żadnych symptomów mogących wskazywać na wybuch agresji".

Sprawca pobicia odmówił wyjaśnień, dlaczego zaatakował współwięźnia. Zmieniono mu już klasyfikację na więźnia niebezpiecznego i przeniesiono na oddział specjalny.

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie od razu powołał zespół, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Niezależne postępowanie prowadzi prokuratura.

Zakład Karny w Wierzchowie to jednostka typu zamkniętego dla skazanych mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy oraz dla młodocianych.