Wziął z półki alkohol za tysiąc złotych i nie zapłacił. Koneser mocnych trunków ze Szczecinka będzie miał kłopoty

i

Autor: pixabay.com Wziął z półki alkohol za tysiąc złotych i nie zapłacił. "Koneser mocnych trunków" ze Szczecinka będzie miał kłopoty

Ile mu grozi?

Wziął z półki alkohol za tysiąc złotych i nie zapłacił. "Koneser mocnych trunków" ze Szczecinka będzie miał kłopoty

2022-11-22 22:40

Wszedł do marketu i od razu skierował się na dział z alkoholem. Z półki zabrał kilka butelek wysokoprocentowych trunków i opuścił sklep, omijając kasę. Jego "zakupy" były warte ponad tysiąc złotych. Teraz 29-latkowi grożą poważne konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 17 listopada, w godzinach popołudniowych. Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z sieciowych marketów w Szczecinku. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży alkoholu.

Jak się okazało, mężczyzna wszedł do marketu, wziął z półki torbę na zakupy i udał się na dział z alkoholem.

- Z półki wziął osiem sztuk wysokoprocentowego alkoholu - informuje st. asp. Anna Matys ze szczecineckiej komendy. - Następnie nie zważając na nic, opuścił sklep nie płacąc za towar.

Dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony, mężczyzna został ujęty i przekazany policjantom, którzy przybyli na miejsce. To 29-letni mieszkaniec Szczecinka. "Koneser mocnych trunkow" nie zdążył skonsumować skradzionego alkoholu. Butelki o wartości ponad tysiąca złotych, wróciły na swoje miejsce.

Po zebraniu materiału dowodowego, 29-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu za to nawet do 5 lat za więziennymi murami.

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Tak wygląda kradzież drewna w Wielkopolsce. Złodziej wpadł dzięki fotopułapce