Zachodniopomorskie: 19-letni kierowca audi pędził na złamanie karku. Słono za to zapłaci

2022-01-16 8:39
19-letni kierowca audi pędził na złamanie karku. Słono za to zapłaci
Autor: webandi / CC0 / pixabay.com 19-letni kierowca audi pędził na złamanie karku. Słono za to zapłaci

19-latek najwyraźniej zapomniał, że porusza się w terenie zabudowanym i pędził swoim audi jak na autostradzie. Za swoją nieuwagę będzie musiał nie tylko zapłacić wysoki mandat. Młody kierowca stracił również prawo jazdy na trzy miesiące.

W miejscowości Marcelin (woj. zachodniopomorskie) policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym audi, który w terenie zabudowanym rozpędził się do 109 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Czytaj też: Szczecin: Trafił do aresztu przez... czerwone światło!

- Kierujący najwyraźniej zapomniał, że porusza się w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości - mówi asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku. - Z uwagi na wynik dokonanego przez policjanta pomiaru prędkości czyli przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej nić 50km/h kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące.'

Mężczyzna otrzymał również wysoki mandat. Zgodnie z nowym taryfikatorem, zbyt szybka jazda kosztowała go 1500 złotych. Na jego koncie znalazło się również 10 punktów karnych.

Czytaj też: Piraci na drogach Zachodniopomorskiego. Film z policji budzi grozę! [WIDEO]

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE