Zachodniopomorskie. Bez dostaw szczepionek do szpitali węzłowych. Co ze szczepieniami w Koszalinie? 

2021-01-18 21:53 Bogdan Stech PAP
Kolejne szczepienia przeciwko covid-19 w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie
Autor: SWK Kolejne szczepienia przeciwko covid-19 w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

Wszystkie szkoły podstawowe na Pomorzu Zachodnim wróciły w poniedziałek do pracy w trybie stacjonarnym. Do szkół w województwie wróciło blisko 46 tys. uczniów. Od poniedziałku do nauki stacjonarnej w szkołach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Dla pozostałych uczniów nauka odbywa się trybie zdalnym.

Szczecińskie szpitale węzłowe nie otrzymały do popołudnia zamówionych dawek szczepionki przeciw koronawirusowi – poinformowali w poniedziałek PAP ich rzecznicy. Opóźnienia wpływają m.in. na wstrzymanie szczepień dla grupy zero. Zamówionych 630 dawek szczepionki nie otrzymał szpital wojewódzki w Szczecinie – poinformowała PAP w poniedziałek jego rzeczniczka Natalia Cistowska. Dodała, że w związku ze wstrzymaniem dostaw preparatów Pfizer/BioNTech przeciwko wirusowi SARS-COV-2 szpital zmniejszył zamówienie do 270 dawek. W placówce powinny rozpocząć się szczepienia drugą dawką preparatu.

Pierwsze osoby z grupy zero w Zachodniopomorskiem zostały zaszczepione 27 grudnia. Tego dnia rozpoczęły się szczepienia w szpitalach wojewódzkich w Szczecinie i w Koszalinie.

Zamówienie na szczepionki dla 270 osób złożył szpital wojewódzki w Koszalinie. Placówka zamierzała w poniedziałek rozpocząć podawanie drugiej dawki szczepionki dla pracowników szpitala. - Szpital oczekuje na dostawę kolejnej partii szczepionek. Ta prawdopodobnie dotrze do placówki we wtorek – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie Marzena Sutryk. Do soboty pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło ponad 700 osób personelu koszalińskiego szpitala.

 Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek, że do Polski dotarł kolejny transport ze szczepionkami firmy Pfizer. Ocenił, że dostawa jest o co najmniej połowę mniejsza "w stosunku do tego, co było wcześniej zapowiadane".

Zjeżdżał na sankach. Zginął uderzając głową o ławkę