ZACHODNIOPOMORSKIE. Superglina ze Zgierza uratował tonącą w Bałtyku kobietę [ZDJĘCIA]

Superglina ze Zgierza uratował tonącą w Bałtyku kobietę
Autor: KWP Łódź

Liczyła się każda sekunda, a najmniejszy błąd mógł być bardzo kosztowny. Ale aspirant sztabowy Andrzej Krukowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu koło Łodzi do końca zachował zimną krew. Dzięki temu udało mu się uratować kobietę, która tonęła w wezbranych falach Morza Bałtyckiego.

Był wtorek, 21 lipca, minęła godzina 15. Andrzej Krukowski, policjant z 21-letnim stażem, na co dzień kierownik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zgierskiej komendy, spędzał ten czas z rodziną i znajomymi na plaży w nadmorskich Sianożętach w powiecie kołobrzeskim.
W pewnym momencie jego uwagę zwróciło dwoje młodych ludzi, którzy mimo wywieszonej czerwonej flagi ostrzegawczej weszli do wody tuż przy falochronie. Minęła dosłownie chwila, a zerwał się silny wiatr i nadeszła wysoka fala, która zepchnęła ich na falochron.
Andrzej Krukowski zorientował się, że kobieta i mężczyzna nie są w stanie wyjść z wody, opadają z sił i zaczynają tonąć, więc błyskawicznie ruszył im na pomoc.

Superglina ze Zgierza uratował tonącą w Bałtyku kobietę
Autor: miastokolobrzeg/reprodukcja domin
Superglina ze Zgierza uratował tonącą w Bałtyku kobietę
Autor: KWP Łódź

Asekurowany przez znajomego wskoczył do wody i dopłynął do kobiety, która całkowicie nie miała już sił na walkę z żywiołem. Pomimo trudnych warunków i silnych fal policjant odholował kobietę do brzegu. Była wystraszona, wycieńczona i podrapana, lecz przytomna. Poobijała się o falochron, ale jej życiu nic już nie groziło.
W morzu, na samym końcu falochronu, pozostał jeszcze mężczyzna. Po chwili na miejsce przybyli ratownicy, którzy popłynęli na ratunek tonącemu mężczyźnie. Widząc jak ciężkie są warunki, policjant ze Zgierza poprosił innych plażowiczów o pomoc w utworzeniu specjalnego korytarza, aby ułatwić działania ratownikom. Kiedy jeden z ratowników wyciągnął tonącego spod powierzchni wody, policjant wspólnie z dwoma innymi mężczyznami podpłynęli do nich i pomogli w wyjściu na brzeg. Na plaży nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pomocy przedmedycznej, a po chwili został on przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Następnego dnia zgierski policjant spotkał się z uratowaną kobietą, która serdecznie mu dziękowała.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Mrzeżyno: utonął w kanale portowym

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Superglina ze Zgierza uratował tonącą w Bałtyku kobietę
Autor: miastokolobrzeg/reprodukcja domin