Żółty alert dla Polski! FATALNE warunki na drogach w kraju

2021-01-24 9:10 Bogdan Stech
Żółty alert dla Polski! FATALNE warunki na drogach w kraju
Autor: Pixabay.com / geralt Żółty alert dla Polski! FATALNE warunki na drogach w kraju

Niedziela będzie bardzo niebezpieczna, zwłaszcza na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert dla całego kraju. Spodziewane są oblodzenia, będzie też przeszywająco zimno. Co dokładnie przewidują eksperci z IMGW?

Rano w całym kraju temperatura wynosi od 0°C do 1°C, lokalnie przy gruncie występują spadki wartości temperatury poniżej 0°C. Powoduje to zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Taka pogoda utrzyma się przez cały dzień. W komunikacie wydanym przez IMGW czytamy, że "prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, przy gruncie od -3°C do -2°C." Należy więc zachować szczególną ostrożność. Także w czasie spacerów. Chwila nieuwagi na oblodzonym chodniku może skończyć się połamaniem. 

Stopień zagrożenia 1 oznacza się kolorem żółtym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi