13-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł, nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala

i

Autor: shutterstock Zdj. ilustracyjne.

Potrącił 13-latkę i uciekł

13-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł, nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala

2023-02-08 16:15

W Andrychowie (woj. małopolskie) kierowca potrącił samochodem osobowym 13-latką, prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Co więcej, sprawca nie udzielił pomocy nastolatce i uciekł. Niestety dla niego, niedługo później był już w rękach policji. Obecnie 31-latek przebywa w areszcie, ale za kratami może spędzić nawet 8 lat.

Andrychów. Potrącił 13-latkę i uciekł. Dziewczynka w szpitalu

W piątek (3 lutego) w Andrychowie na ulicy Krakowskiej w rejonie galerii handlowej, kierowca osobowego auta na oznakowanym przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa 13-letniej pieszej i potrącił nastolatkę. Co gorsza, nie udzielił pokrzywdzonej pomocy oddalił się z miejsca zdarzenia. Dziewczyna w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Policjanci ustalili, że sprawcą potracenia 13-letniej mieszkanki gminy Wieprz jest 31-letni mieszkaniec gminy Wilamowice. Policjanci zatrzymali podejrzanego w jego mieszkaniu, zabezpieczono również auto, którym kierował w dniu zdarzenia.

Podejrzany przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Kara może być jeszcze większa, ponieważ 31-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Policja skierowała do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. W środę (7 lutego) Sąd Rejonowy w Wadowicach wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 31-latka.

CZYTAJ TEŻ: Horror w Krakowie! Kierowcy zaczęli do siebie strzelać na ulicach miasta

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Express Biedrzyckiej - Marcin Kierwiński krótko: Wygramy z Hołownią czy bez niego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany