33-letni Mołdawianin zatrzymany w Jurgowie. Był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej

i

Autor: Karpacki Oddział Straży Granicznej Zatrzymanemu cudzoziemcowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

33-letni Mołdawianin zatrzymany w Jurgowie. Był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej

2022-04-20 9:24

Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali w Jurgowie (powiat tatrzański) 33-letniego Mołdawianina, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Śledczy podejrzewają cudzoziemca o członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

33-letni Mołdawianin zatrzymany w Jurgowie. Był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 33-letni Mołdawianin wpadł podczas próby wjazdu do naszego kraju. Podczas kontroli jego tożsamości dokonanej w Jurgowie (powiat tatrzańskistrażnicy graniczni z Zakopanego odkryli, że cudzoziemiec unika odpowiedzialności za swoją przestępczą działalność. Śledczy podejrzewają 33-latka o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją nielegalnych wyrobów towarowych. 

Te wyroby miały być wprowadzane do obrotu bez polskich znaków akcyzowych i z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek tytoniowych.

PRZECZYTAJ: Lekarze z Krakowa zaniepokojeni stanem zdrowia dzieci uchodźców. "Uciekając przed bombami chorują ciężej"

Po zakończeniu czynności realizowanych przez zakopiańskich strażników granicznych, cudzoziemiec został przekazany policji. Spotkanie z mundurowymi skończyło się dla cudzoziemca utratą wolności, ponieważ sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, działającej w celu popełniania przestępstw skarbowych grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

ZOBACZ: Małopolska policja rozbiła gang narkotykowy. Siedem osób zatrzymanych

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Tradycyjne święto "Rękawki" pod kopcem Krakusa. Rekonstrukcja historyczna wczesnośredniowiecznej bitwy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE