85-letnia krakowianka oszukana w bezczelny sposób. Straciła oszczędności

i

Autor: Chronomarchie/cc0/pixabay Seniorka padła ofiarą przestępców podszywających się pod policjantów. Straciła prawie 44 tysiące złotych.

85-letnia krakowianka oszukana w bezczelny sposób. Straciła oszczędności

2021-08-18 12:28

Oszuści nie mają litości dla seniorów. 85-letnia krakowianka padła ofiarą przestępców podszywających się pod policjantów. Kobieta oraz jej syn myśleli, że uczestniczą w akcji zaplanowanej przez CBŚP, a tymczasem oddali bezczelnym złoczyńcom swoje oszczędności. Łącznie stracili prawie 44 tysiące złotych.

Rozmowa z oszustami podszywającymi się pod policjantów okazała się zgubna dla 85-letniej krakowianki. W poniedziałek (16 sierpnia) jej syn odebrał telefon z informacją, że CBŚP planuje akcję, której celem jest złapanie złodziei dybiących na mieszkanie oraz zgromadzone na koncie bankowym oszczędności seniorki. Oszust polecił wypłatę środków z konta i powiadomienie pracownika banku, że pieniądze będą przeznaczone na remont mieszkania. Następnie gotówka miała być pozostawiona na kole zaparkowanego samochodu. Gdy 85-latka nabrała wątpliwości, co do uczciwości rozmówcy, ten zagroził, że jej niezdecydowanie może popsuć plany rzekomym funkcjonariuszom CBŚP. Pozostawiona na kole samochodu kwota bliska 44 tysiącom złotych oczywiście błyskawicznie zniknęła, a kontakt z "policjantami" natychmiast się urwał. Wówczas kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa i zgłosiła sprawę prawdziwym funkcjonariuszom policji, którzy teraz usiłują wytropić bezczelnych złoczyńców.

PRZECZYTAJ: Pyton królewski znaleziony w Krakowie. Schował się pod autem

85-letnia krakowianka oszukana w bezczelny sposób. Straciła oszczędności

i

Autor: KWP Kraków Małopolska policja radzi seniorom, jak należy zachować w przypadku odebrania telefonu od oszustów.

ZOBACZ: Małopolska. Bunt w klubie PiS. Tomasz Urynowicz odchodzi

Sonda
Czy miałeś/aś do czynienia z oszustami podszywającymi się pod policjantów?
W szale zadźgał ukochaną Iwonę z Krośniewic
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE