Akcja CBA w Krakowie: Zatrzymano siedem osób

2017-05-10 17:54
CBA
Autor: CBA CBA

Funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali siedem osób zamieszanych w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności tej grupy sięgają wielu milionów złotych.

Jak informuje CBA, agenci zatrzymali dziś kolejnych siedem osób podejrzanych m.in. o obrót fikcyjnymi fakturami VAT oraz o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych oraz pranie pieniędzy. Szacowana wartość uszczuplonego podatku VAT z ich działalności wynosi kilka milionów złotych. Zatrzymani reprezentują bądź reprezentowali spółki biorące udział w przestępczym procederze. Zatrzymania miały miejsce w Krakowie i w okolicach.

Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych i zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością grupy. Śledczy szacują, że po uzyskaniu nowych dowodów, kwota strat Skarbu Państwa może się zwiększyć nawet kilkukrotnie. Czynności trwają

Sprawę prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi  pod nadzorem w Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Czytaj też:

>>> Wstrząsający opis zabójstwa na Kazimierzu. Jest akt oskarżenia przeciwko nożownikowi

>>> Monitoring w Krakowie: 200 nowoczesnych kamer cyfrowych będzie śledzić każdy nasz ruch [SONDA, AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE