Andrzej oblał żonę benzyną i podpalił, potem się powiesił. Horror pod Proszowicami

2020-05-11 18:55 AC

Tragedia rozegrała się w domu jednorodzinnym w Mniszowie pod Proszowicami w Małopolsce. W niedzielną noc Andrzej C., miał oblać benzyną swoją żonę, a następnie podpalić. Gdy dokonał przerażającego czynu, poszedł na działki i popełnił samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi krakowska prokuratura.

W niedzielę około godziny 23, strażacy zostali wezwani do pożaru domu jednorodzinnego w Mniszowie pod Proszowicami. Służby zawiadomiła mieszkanka wsi, do której przybiegła 69-latka z poparzeniami głowy i rąk. Kobieta twierdziła, że jej mąż - Andrzej C., oblał ją benzyną i podpalił.

Na miejsce natychmiast przyjechali strażacy, policja i pogotowie ratunkowe, wezwano też śmigłowiec LPR. Z okien domu wydobywały się płomienie, a strażacy przystąpili do gaszenia ognia. Z kolei policjanci przystąpili do przeszukiwań działki i pomieszczeń gospodarczych. To wtedy odnaleziono wiszącego mężczyznę. Czynności reanimacyjne nie przywróciły życia 69-latkowi.

Tragedia rozegrała się w niewielkim Mniszowie pod Proszowicami:

Jak relacjonuje Janusz Hnatko, rzecznik krakowskiej prokuratury - w miejscu, w którym znaleziono zwłoki, znajdował się też kanister z resztkami substanci ropopochodnej, którą najprawdopdobniej oblana została 69-letnia kobieta. Poparzona mieszkanka podproszowickiego Mniszowa została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Z kolei zwłoki Andrzeja C. przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie odbędzie się sekcja zwłok.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Nowa Huta. Postępowanie dotyczy usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 69-letniej kobiety i spowodowania u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zagrażającego życiu. Jak podkreśla Janusz Hnatko - trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Super Raport 11 V (goście: Arłukowicz, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj