Antoni Borgosz nie żyje. Kiedy pogrzeb byłego dyrektora Zespołu Szkół Łączności w Krakowie?

i

Autor: Szymon Kurdziel/CC BY-SA 3.0/wikipedia, webandi/cc0/pixabay Antoni Borgosz przez 27 lat był dyrektorem Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

Pożegnają zmarłego pedagoga

Antoni Borgosz nie żyje. Kiedy pogrzeb byłego dyrektora Zespołu Szkół Łączności w Krakowie?

2022-10-11 11:36

Nie żyje Antoni Borgosz, który przez 27 lat kierował Zespołem Szkół Łączności w Krakowie. Ceniony matematyk i pedagog odszedł w wieku 79 lat po nagłej i ciężkiej chorobie. Pogrzeb śp. Antoniego Borgosza odbędzie się w czwartek, 13 października na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Nie żyje Antoni Borgosz. Przez 27 lat kierował Zespołem Szkół Łączności w Krakowie

W wieku 79 lat zmarł Antoni Borgosz, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Ze szkołą był związany od 1 września 1967 roku, początkowo jako nauczyciel matematyki, później jako wicedyrektor ds. dydaktyczno-wychowawczych, a w końcu jako dyrektor placówki (został nim we wrześniu 1990 roku). W 2017 roku Antoni Borgosz przeszedł na emeryturę. Pan Dyrektor był wspaniałym nauczycielem matematyki – wymagającym, ale i sprawiedliwym. Zawód nauczyciela wykonywał z pasją i wyjątkowym zaangażowaniem, zawsze stawiając dobro uczniów na pierwszym miejscu, dbając o ich dalszy, wszechstronny rozwój. Lubił młodzież i był przez nią szanowany przede wszystkim dlatego, że był dobrym, wrażliwym człowiekiem, nauczycielem z powołania, który z oddaniem podchodził do swoich obowiązków. Uczniowie zauważali to i doceniali, o czym świadczy przyznanie Mu tytułu „Najznakomitszego Nauczyciela Przedmiotów Ścisłych”. Jako Dyrektor szkoły i przełożony był niezwykle kompetentny, rzeczowy i obiektywny. Imponować mogła Jego mocna osobowość. Był wzorem dyplomacji i skutecznym motywatorem. Jeśli zachodziła taka konieczność, potrafił kilkoma zdaniami zmusić do refleksji. Miał doskonały zmysł organizatorski oraz jasną, sprecyzowaną wizję sposobu funkcjonowania placówki, a także umiejętność doboru odpowiednich osób do realizacji tej wizji. Dostrzegał wysiłek pracowników i potrafił ich sprawiedliwie wynagradzać. Wiele wymagał od innych, ale też wiele wymagał od siebie. Pozostawał przy tym skromny i serdeczny, wykazując się zawsze dużym poczuciem humoru - czytamy w facebookowym wpisie Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

Kiedy pogrzeb Antoniego Borgosza?

Pogrzeb Antoniego Borgosza odbędzie się w czwartek, 13 października na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. O godz. 12.20 w cmentarnej kaplicy rozpocznie się msza święta żałobna. Bezpośrednio po jej zakończeniu nastąpi pochówek.

Sonda
Jak oceniasz poziom edukacji w polskich szkołach?
Grób piłkarz a z Lubli, który przegrał walkę z chorobą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany