Brutalnie pobił i pociął nożem 64-letniego znajomego. Po wytrzeźwieniu wyjawił motyw

i

Autor: Policja Kraków 64-latek tłumaczył, że przyczyną jego agresji był konflikt na tle osobistym.

Wybuch agresji 59-latka

Brutalnie pobił i pociął nożem 64-letniego znajomego. Po wytrzeźwieniu wyjawił motyw

2023-02-16 8:01

Krakowska policja zatrzymała mężczyznę, który brutalnie pobił i pociął nożem swojego znajomego. Do przestępstwa doszło na Podgórzu w Krakowie, a poszkodowany z ranami ciętymi trafił do szpitala. 59-latek przyznał się do zarzutów i tłumaczył, że powodem jego agresji był konflikt na tle osobistym. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Kraków. Brutalnie pobił i pociął nożem znajomego. Po wytrzeźwieniu wyjawił motyw

W zeszłym tygodniu w rejonie krakowskiego Podgórza doszło do brutalnego pobicia z użyciem noża. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia zastali w mieszkaniu poszkodowanego 64-latka. Mężczyzna miał na całym ciele ślady po ciosach zadanych nożem i wymagał transportu do szpitala. Tymczasem mundurowi zajęli się zatrzymaniem agresora, który dopuścił się ataku na krakowianina. Przestępca znalazł się w ich rękach już godzinę później. Okazał się nim 59-letni znajomy poszkodowanego. Gdy policja zjawiła się w mieszkaniu napastnika, był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem dało wynik 1,4 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu bandyta wyjawił motyw swojego postępowania.

59-latek przyznał się do zarzutów i powiedział funkcjonariuszom, że powodem wybuchu agresji był konflikt z 64-latkiem na tle osobistym. Mężczyzna odpowie za groźby karalne oraz uszkodzenie ciała. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze i zastosował wobec agresora areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za groźby karalne kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia, za uszkodzenie ciała można spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Krakowie?
Pijany 58-latek zakończył jazdę na polu ornym. Miał ponad 2,5 promila w organizmie

Kiedy w człowieku rodzi się ZŁO? Dlaczego niektórzy z nas są zdolni do tak potwornych zbrodni?

Posłuchaj rozmowy z Martą Kiermasz, autorką książki ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany