Staruszek poparzony w pożarze budynku socjalnego. Ustalili przyczynę wybuchu ognia

i

Autor: KP PSP Zakopane 83-letni mężczyzna doznał poparzeń drugiego stopnia i zatrucia wziewnego.

Walczyli z płomieniami

Staruszek poparzony w pożarze budynku socjalnego. Ustalili przyczynę wybuchu ognia

2023-02-15 9:38

83-letni mężczyzna został poszkodowany w pożarze, do którego doszło w budynku socjalnym przy ul. Marusarzówny w Zakopanem. Poszkodowany doznał poparzeń drugiego stopnia oraz zatrucia wziewnego. Strażacy szybko uporali się z ugaszeniem płomieni i wstępnie określili przyczynę zdarzenia. W tym przypadku zawinił człowiek.

Zakopane. 83-letni mężczyzna poparzony w pożarze budynku socjalnego. Wstępnie ustalili przyczynę

W budynku socjalnym przy ul. Marusarzówny w Zakopanem wybuchł pożar, w którym poszkodowany został 83-letni mężczyznaStaruszek doznał poparzeń drugiego stopnia oraz zatrucia wziewnego. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, a następnie senior trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego. W akcji gaśniczej uczestniczyli druhowie z Kościeliska oraz Zakopanego. Szybko udało im się zgasić płomienie, dodatkowo cały budynek wymagał przewietrzenia. Mundurowi wstępnie ustalili również przyczynę groźnego zdarzenia.

Niestety w tym przypadku zawinił człowiek. Ogień wybuchł z powodu nieostrożnego obchodzenia się z urządzeniem grzewczym. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii, jednak służby apelują o zwracanie bacznej uwagę na stan techniczny urządzeń zapewniających ciepło, a także użytkowanie ich zgodnie przeznaczeniem i wymogami bezpieczeństwa.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Kraków: urzędnicy kupili rower cargo