Nauczycielka chce zmienić zawód, bo nie stać ją na zagraniczne wczasy. Czuję się okropną matką

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Z wyliczeń nauczycielki wynika, że tygodniowy wyjazd do Włoch to dla całej rodziny koszt 15 tys. zł i nie stać jej na taki wydatek / zdjęcie ilustracyjne.

Wpis wywołał burzę

Ile zarabiają nauczyciele? Ta nauczycielka chce zmienić zawód, bo nie stać jej na zagraniczne wakacje. "Czuję się okropną matką"

2023-03-02 13:27

Wpis anonimowej nauczycielki umieszczony w lokalnym, tarnowskim serwisie z ogłoszeniami wywołał dyskusję na temat zarobków nauczycieli. Kobieta skarży się, że nie stać jej na zagraniczne wczasy i z tego powodu ma wyrzuty sumienia w stosunku do swoich dzieci. - Czuję się okropną matką. Czuję się jak beneficjent 500+, który poza wakacjami za 2 tys. na rok lub dwa nie ma nic innego do zaoferowania swoim dzieciom - napisała anonimowa nauczycielka. Czy rzeczywiście w oświacie zarabia się tak mało?

Zarobki nauczycieli tak niskie, że nie stać ich na zagraniczne wakacje?! "Czuję się okropną matką"

Wpis nauczycielki umieszczony na facebookowym profilu serwisu z ogłoszeniami "Spotted Tarnów" wywołał burzę. Kobieta skarży się, że ze względu na niskie zarobki i kredyt hipoteczny nie stać jej na zagraniczne wczasy z rodziną. Z bliskimi chciała wyjechać na tydzień do Włoch, co - jak wyliczyła - dla rodziny 2+2 będzie kosztować 15 tysięcy złotych. Nauczycielce bardzo zależy na spędzeniu urlopu za granicą, ponieważ dotąd rodzina odpoczywała wyłącznie w Polsce. O zorganizowanie zagranicznej wycieczki poprosiła ją również córka. - Usiadłam do wyszukiwarki i wpisałam wakacje we Włoszech dla 2+2 i mi serce pękło. Dotarło do mnie, że pracując w szkole i mając kredyt hipoteczny nigdy nie odłożę na takie wakacje. Każda opcja na 7 nocy to koszt rzędu 15 tys zł. Wyjazd za 6 tys na 3 noce to w moim odczuciu zbyt duży koszt ale jedyna alternatywa wyjazdu na który zbierałabym około 2 lata. Czy wy mając 4 osobowe rodziny pozwalacie sobie na takie wyjazdy? Są jakieś tańsze alternatywy? Czuje się okropną matką. Czuję się jak beneficjent 500+, który poza wakacjami za 2 tys na rok lub dwa nie ma nic innego do zaoferowania swoim dzieciom [pis. oryg.] - napisała rozgoryczona kobieta.

Nauczycielka chce odejść ze szkoły z powodu zarobków. Myśli o służbie więziennej

Nauczycielka rozczarowana zarobkami w szkole chce zmienić zawód. Ze względu na ukończoną resocjalizację myśli nawet o pracy... w więzieniu. - Na jaki zawód musiałabym sie przekwalifikować, aby było mnie stać na wakacje za granicą? Myślałam o służbie więziennej (ukończyłam reso) ale to podobno równie ciężki kawałek chleba i nie koniecznie odpowiedni dla kobiety - zastanawia się nauczycielka.

Swoje zdanie na temat wpisu nauczycielki wyrazili internauci. Oto niektóre z komentarzy:

Jak stać Cię na Bałtyk, to na inny kraj również Cię stać. Wakacje nad Bałtykiem wychodzą drożej niż niejeden kraj. Przestań już robić z siebie na siłę biednego. Jak mało zarabiasz, to znajdź dodatkową pracę, zredukuj zbędne wydatki  - napisał Leszek.

Wakacje na Węgrzech porównywalne cenowo do tych w Polsce, o połowę drogi mniej niż nad morze a więcej atrakcji i pogoda zawsze pewna - Magdalena.

Jeżeli pani jako nauczycielka z powodu pieniędzy uważa że jest złom matką to zawód nauczyciela w pani przypadku jest nieporozumieniem - Jerzy.

Zostaje jeszcze opcja Chorwacji własnym transportem - Daniel.

Trzeba znaleźć na własną rękę nocleg i transport, biura podróży chcą dużo zarobić  - Mateusz.

Czy rzeczywiście nauczyciele zarabiają tak mało? O pensjach w oświacie pisaliśmy w materiale: Uwłaczające wypłaty nauczycieli za styczeń. Ujawnili paski płacowe! Będziesz w szoku

Sonda
Czy nauczyciele powinni dostać podwyżkę wynagrodzenia?
"Nikomu nie życzymy tego, co widzieliśmy". Ratownicy górniczy wracają z Turcji do Polski

Czym jest edukacja ALTERNATYWNA? Czym różni się od szkoły publicznej?

Posłuchaj i sprawdź, czy będzie lepsza dla twojego dziecka.

Listen on Spreaker.