Chrzanów. Rottweiler budzi postrach mieszkańców! Atakuje inne psy

2021-08-05 18:36
Rottweiler
Autor: East News Rottweiler zagraża mieszkańcom jednego z osiedli w Chrzanowie.

Agresywny rottweiler budzi postrach mieszkańców Chrzanowa w Małopolsce. Ludzie się go boją, inne psy są bez szans w starciu z krwiożerczą bestią, właściciel nie za bardzo radzi sobie z problemem agresywnego czworonoga, a policja zdaje się ignorować kolejne sygnały mieszkańców i przerażające historii z osiedla Młodości.

W środę, 4 sierpnia, na ul. Witosa w Chrzanowie (woj. małopolskie) doszło do makabrycznego zdarzenia. Rottweiler spacerował wraz z właścicielem, który nie zadbał o to, aby jego pies miał na sobie kaganiec. Agresywny rottweiler tylko czekał na okazję i zerwał się ze smyczy, nie robiąc sobie nic z obecności właściciela. Krwiożercza bestia rzuciła się na innego, dużo mniejszego psa. Czworonóg był bezradny w starciu z rottweilerem. Pies złapał swoją ofiarę w paszczę i miotał nim niczym szmacianą lalką. Właściciel agresywnego psa był bezradny i nie potrafił powstrzymać swojego "pupila" przed atakiem. Podobnie było z właścicielką zaatakowanego psiaka, która mogła jedynie krzyczeć i płakać na widok tego, co z jej pieskiem robił agresywny rottweiler.

Rottweiler terroryzuje mieszkańców. Co na to policja?

Niestety, to nie pierwszy raz, kiedy rottweiler z osiedla Młodości atakuje inne psy. Trzy tygodnie temu doszło do podobnej sytuacji. Mieszkańcy są bezradni. Boją się nie tylko o swoje zwierzęta, ale też o swoje zdrowie. Winą obarczają nie tylko właściciela rottweilera, ale i policję. - Nóż w kieszeni się otwiera na głupotę właściciela, który ewidentnie chce, by jego pies robił krzywdę innym. Kiedyś może zaatakować dziecko i dojdzie do tragedii! Czy dopiero wtedy policja zainteresuje się na poważnie tą sprawą? - grzmią mieszkańcy.

Policjanci tłumaczą, że ukarali właściciela rottweilera mandatem w wysokości 500 zł. Podobno mężczyzna otrzymał już kilka mandatów za podobne przewinienia, ale jak widać, nie robi to wrażenia na właścicielu czworonoga. W przypadku zaatakowania przez psa człowieka takie zwierzę odbierane jest właścicielowi i trafia na obserwację do weterynarza. Jeśli lekarz uzna, że zwierzę zachowuje się w sposób nieodpowiedni lub właściciel nieodpowiednio się nim zajmuje, to sąd obligatoryjnie podejmuje decyzję o odebraniu psa.

Jaka kara dla właściciela psa, który atakuje inne zwierzę?

W przypadku zaatakowania przez psa zwierzęcia prawo jest bardziej pobłażliwie. W przypadku jednorazowego incydentu właściciel psa zazwyczaj karany jest mandatem, natomiast jeśli taka sytuacja powtarza się, policja powinna złożyć zawiadomienie o wykroczeniu. Na tej podstawie powinien zostać skierowany przez policję wniosek do sądu o ukaranie właściciela. Gdy sprawa zostanie zakończona, właściciel poszkodowanego zwierzęcia może złożyć wniosek do sądu cywilnego o zadośćuczynienie.

Pies postrzelony z wiatrówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE