CHWILE GROZY na pokładzie Boeinga. Awaryjne lądowanie na lotnisku w Balicach!

2019-11-12 17:06 AT
Samolot Ryanair
Autor: novakrider, pixabay.com

Ponad 180 osób na pokładzie samolotu linii Ryanair przeżyło dramatyczne chwile na lotnisku w Balicach. W maszynie nie schowało się podwozie, wymuszając lądowanie awaryjne. Według wstępnych informacji nikt nie ucierpiał. Samolot pasażerski zmierzał do miasta Palermo na Sycylii. Na miejscu zdarzenia pracują zastępy straży pożarnej i policji oraz załogi pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 listopada w godzinach popołudniowych. Po wystartowaniu podwozie samolotu uległo awarii i nie zostało prawidłowo zamknięte. Lot w takich okolicznościach nie był możliwy, załoga podjęła więc decyzję o lądowaniu awaryjnym. Zanim do tego doszło, maszyna linii Ryanair musiała krążyć nad lotniskiem w Krakowie-Balicach, aby wypalić paliwo i móc bezpiecznie osiąść na ziemi. Manewr został zakończony powodzeniem i pilotom udało się bezpiecznie osadzić samolot na płycie lotniska.   

Prawdopodobnie żaden z pasażerów feralnego lotu nie odniósł żadnych obrażeń. Ewakuację samolotu zabezpiecza kilkanaście zastępów straży pożarnej, funkcjonariusze policji oraz karetki pogotowia ratunkowego. Nie wiadomo jak była przyczyna awarii maszyny. Ustali to specjalna komisja złożona z ekspertów od lotnictwa cywilnego.