Matury

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matury

Co będzie na maturze 2022 z chemii? Padają konkretne hasła! "Stała równowagi, rozpuszczalność hydratów"

2022-05-16 14:00

Matura 202 z chemii już 16 maja o godz. 9.00. Egzaminowani zastanawiają się, co będzie na maturze z chemii rozszerzonej. W sieci pojawiają się pierwsze przypuszczenia. Internauci liczą na przecieki. Sprawdzają również, jakie są wymagania na egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym. Sprawdź, co może się pojawić na arkuszu z chemii.

Matura 2022 chemia rozszerzona. W poniższej galerii znajdziesz arkusz CKE i sugerowane odpowiedzi z chemii na poziomie rozszerzonym.

Matura 2022 z chemii. Co będzie na egzaminie?

W poniedziałek (16 maja) o godz. 9.00 rozpocznie się matura z chemii na poziomie rozszerzonym. Do egzaminu podejdzie ponad 25 tys. absolwentów szkół średnich. Wszyscy zastanawiają się, co będzie na maturze z chemii - które zadania i jakie zagadnienia pojawią się na arkuszach egzaminacyjnych. Na Twitterze trwa gorąca dyskusja. Niektórzy przewidują, co może się pojawić na egzaminie z chemii.

Zobacz koniecznie: Matura 2022: rozszerzona chemia. [Relacja na żywo]

Niektórzy maturzyści do ostatnich chwil uczyli się na egzamin z chemii. Zagadnień, które warto było powtórzyć przed maturą z chemii, szukali także w sieci.

Matura 2022 z chemii. Wymagania egzaminacyjne

Co będzie na maturze z chemii? Odpowiedź na to pytanie może dać analiza tego, co znajduje się w wymaganiach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na maturę 2022 z chemii. Jest to lista zagadnień, z którymi powinni zaznajomić się maturzyści przed poniedziałkowym egzaminem. Wśród nich są m.in.:

  • substancje i ich właściwości
  • sole
  • wewnętrzna budowa materii
  • reakcje chemiczne
  • powietrze i inne gazy
  • woda i roztwory wodne
  • kwasy i zasady
  • węgiel i jego związki z wodorem
  • pochodne węglowodorów

Szczegółowe wymagania egzaminacyjne na maturę 2022 z chemii znajdziecie na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Zobacz koniecznie: Matura 2022 z chemii. Przecieki na Twitterze? "Wiem, że niektórzy coś mają"

Maturzyści zmagali się z egzaminem z matematyki
Sonda
Który przedmiot będziecie zdawać na maturze 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE