Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

Matura 2022 z chemii. Przecieki na Twitterze? "Wiem, że niektórzy coś mają"

2022-05-16 14:00

Matura 2022. Chemia rozszerzona. W poniedziałek 16 maja matura 2022 z chemii rozszerzonej. Maturzyści sprawdzają przed egzaminem, czy są przecieki. Na Twitterze pojawiają się komentarze w tej sprawie. Internauci chcą wiedzieć, co będzie na maturze z rozszerzonej chemii (16.05.2022). Pytają wprost o przecieki z arkusza egzaminacyjnego.

Matura 2022 chemia rozszerzona. W poniższej galerii znajdziesz arkusz CKE i sugerowane odpowiedzi z chemii na poziomie rozszerzonym.

Matura 2022. Przecieki z chemii? Maturzyści komentują na Twitterze

W poniedziałek (16 maja) maturzyści przystępują do egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym. To jeden z trudniejszych egzaminów, dlatego już od kilku dni na Twitterze pojawiają się komentarze w związku z maturą z chemii. Internauci sprawdzają, czy są przecieki. Niektórzy z nich piszą, co może pojawić się na maturze 2022 z rozszerzonej chemii. Próbują przewidzieć, jakie zadania są na arkuszu maturalnym bądź które zagadnienia będą wiodące na egzaminie.

Czytaj koniecznie: Matura 2022: rozszerzona chemia [Relacja na żywo]

Warto jednak pamiętać, że przecieki z matur pojawiające się w Internecie w zdecydowanej większości nie są zgodne z prawdą. Może się bowiem okazać, że potencjalne zdjęcia arkuszy, jakie wpadają do sieci, pochodzą z poprzednich lat. Posty dotyczące tego, co będzie na maturze z chemii, też raczej należy traktować jako prognozy.

Czytaj koniecznie: Matura 2022. Chemia rozszerzona: pytania, zadania i arkusze CKE z matury [16.05.2022]

Matura 2022 z chemii. Jak wygląda egzamin?

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym rozpocznie się 16 maja o godzinie 9:00. Uczniowie będą mieli 180 minut na rozwiązanie zadań. Do egzaminu przystąpi 25 441 absolwentów szkół ponadpodstawowych. Egzamin składa się z blisko 40 zadań. Są to głównie krótki zadania, wymagające jednak obliczeń i krótkich odpowiedzi. Do zdobycia jest 60 punktów.

Matura dla uchodźców z Ukrainy
Sonda
Czy wierzysz przeciekom maturalnym?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE