Co za akcja w centrum Krakowa! Kot uciekł właścicielce i utknął na balkonie. Ściągnął go policyjny "spiderman" [WIDEO]

2022-05-23 14:51
Co za akcja w centrum Krakowa! Kot uciekł właścicielce i utknął na balkonie. Ściągnął go policyjny spiderman
Autor: Małopolska Policja Policjant z Krakowa sierż. Michał Wolski za pomocą alpinistycznej liny ewakuował kota uwięzionego na balkonie.

Niecodzienna akcja rozegrała się w sobotni (21 maja) wieczór na jednym z krakowskich osiedli Starego Miasta. Policja interweniowała tam z powodu... kota, który uciekł właścicielce, a następnie utknął na znajdującym się piętro niżej balkonie. Zagubionego i przestraszonego maine coona ściągnął sierż. Michał Wolski, będący wyszkolonym ratownikiem GOPR-u.

Co za akcja w centrum Krakowa! Kot uciekł właścicielce i utknął na balkonie. Ściągnął go policyjny "spiderman"

W centrum Krakowa kot uciekł właścicielce i utknął na balkonie. Ściągnął go policyjny "spiderman"

Kolejny raz okazało się, że praca w policja wymaga nietypowych umiejętności i zdolności do odnalezienia się w każdej sytuacji. Wieczorem w sobotę (21 maja) na jednym z krakowskich osiedli Starego Miasta funkcjonariusze interweniowali z powodu... kota, który uciekł właścicielce na położony piętro niżej balkon. Futrzak czmychnął niepostrzeżenie po balustradzie, lecz po przeskoczeniu na niższe piętro nieco się zagubił i nie potrafił ani wrócić do swojego mieszkania, ani zejść na ziemię. Właścicielka próbowała skontaktować się z lokatorami mieszkania przylegającego do balkonu, który upodobał sobie maine coon, jednak akurat nie było ich w domu.

O sytuacji została powiadomiona straż pożarna, która z kolei poprosiła o pomoc policję. To właśnie funkcjonariusz tej formacji wykazał się umiejętnościami godnymi Spidermana i ściągnął kota.

PRZECZYTAJ: O krok od tragedii pod Krakowem. Dzieci wjechały gokartem do stawu

Stało się tak, ponieważ usytuowanie dziedzińca bloku uniemożliwiło wykorzystanie sprzętu strażackiego. Wówczas sierżant Michał Wolski z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji I, będący przeszkolonym ratownikiem GOPR-u wyciągnął z radiowozu specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy i ruszył po niesfornego futrzaka. Za pomocą alpinistycznej liny, w uprzęży z transporterem zwierzęcym przy pasie, szybko i sprawnie przedostał się na niższy balkon. Kompan z patrolu asystował ratownikowi oświetlając ścieżkę zjazdu koledze, który na balkonie złapał przestraszonego kota, włożył go do transportera i bezpiecznie sprowadził na ziemię.

Akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Właścicielka odzyskała swojego pupila całego i zdrowego

ZOBACZ: Potężny niedźwiedź zginął w Tatrach. Chciał spotkać się z samicą, a czekał go straszny los

Sonda
Wolisz psy czy koty?
Pirat z BMW gnał na złamanie karku. Policjanci byli bezlitośni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE