Potężny niedźwiedź zginął w Tatrach. Chciał spotkać się z samicą, a czekał go straszny los

2022-05-23 9:19
Potężny niedźwiedź zginął w Tatrach. Chciał spotkać się z samicą, a czekał go straszny los
Autor: Tatranský národný park Po słowackiej stronie Tatr niedźwiedź został śmiertelnie potrącony przez kolejkę wąskotorową.

Tragicznie zakończyły się niedźwiedzie gody po słowackiej stronie Tatr. Potężny samiec, który chciał spotkać się z samicą został śmiertelnie potrącony przez kolejkę wąskotorową. Nieżywe zwierzę zostanie prawdopodobnie eksponatem muzealnym. - Kolejka łączy ludzi, ale dzieli zwierzęta i przecina drogi migracyjne za samicami. Mamy jednego mniej znaczącego genetycznie niedźwiedzia - podsumowują przedstawiciele słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tragedia w Tatrach. Niedźwiedź śmiertelnie potrącony przez kolejkę wąskotorową

Po słowackiej stronie Tatr zginął około 10-letni, ważący ponad 200 kilogramów niedźwiedź. Do tragicznego zdarzenia doszło niestety przy udziale człowieka. Podążający za samicą niedźwiedź został potrącony przez kolejkę wąskotorową i poniósł śmierć na miejscu. Maszynista nie miał oczywiście szans na uniknięcie zderzenia, jednak przedstawiciele słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego ze smutkiem opisali, do czego może prowadzić ludzka ingerencja w dziką przyrodę. - Kolejka łączy ludzi, ale dzieli zwierzęta i przecina drogi migracyjne za samicami. Jedyne, co mamy do powiedzenia, to to, że w TANAP mamy jednego mniej znaczącego genetycznie niedźwiedzia - czytamy na profilu FB słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Nieżywy niedźwiedź prawdopodobnie zostanie eksponatem muzealnym. Jego szczątki mają również posłużyć celom badawczym.

PRZECZYTAJ: Groza w Krakowie! Mężczyzna runął na podłogę i zaczął sinieć. Pan Włodek nie wahał się ani chwili

Potężny niedźwiedź zginął w Tatrach. Chciał spotkać się z samicą, a czekał go straszny los
Autor: Tatranský národný park Potężny, nieżywy niedźwiedź zostanie prawdopodobnie eksponatem muzealnym.

ZOBACZ: Ciało mężczyzny bez głowy i kończyny. Ustalono tożsamość denata z Jeziora Czorsztyńskiego!

Sonda
Spotkałeś kiedyś niedźwiedzia?
Marsz równości w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE