Tramwaj Kraków

i

Autor: Amadeusz Calik

Europejski Dzień Bez Samochodu 2023

Darmowa komunikacja miejska w Krakowie. W tym dniu nie trzeba mieć biletu

2023-09-22 7:08

W piątek, 22 września 2023 r. przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia każdy podróżujący po Krakowie komunikacją miejską będzie uprawniony do darmowych przejazdów. Miasto chce w ten sposób zachęcić do ograniczenia używania aut, a przez to przyczynić się do ochrony klimatu.

Europejski Dzień Bez Samochodu 2023. Darmowa komunikacja miejska w Krakowie

Krakowie podróżni korzystający z komunikacji miejskiej nie będą musieli płacić za bilety. Darmowe przejazdy nie zostały co prawda wprowadzone na stałe, ale obowiązują w piątek, 22 września. To forma uczczenia Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Miasto chce w ten sposób zachęcić do ograniczenia używania aut, a przez to przyczynić się do ochrony klimatu. Do darmowych przejazdów mają prawo wszyscy, którzy 22 września zdecydują się na podróż komunikacją miejską. 

Europejski Tydzień Mobilności w Krakowie. Darmowa kontrola stanu technicznego aut

Europejski Dzień bez Samochodu jest elementem Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września), obchodzonego pod hasłem "Oszczędzaj energię". Jak przypomina PAP, w Krakowie przez cały tydzień odbywają się różnorodne wydarzenia, zachęcające do korzystania z niskoemisyjnych środków transportu. Tygodniowi Mobilności towarzyszy akcja darmowych kontroli stanu technicznego rowerów, prowadzona do 7 października w różnych lokalizacjach Krakowa. Kontrola nie jest usługą serwisową, a jej celem jest uzyskać fachową poradę. Jednak w przypadku braku kolejki i nieskomplikowanych awarii będzie można liczyć na błyskawiczną naprawę. Poza tym każdy może liczyć na wyregulowanie hamulców czy siedzenia, nasmarowanie łańcucha, nabicie powietrza do opon.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Symulator dachowania w Nowym Sączu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany