Darmowe testy na COVID-19 w aptekach. Gdzie je zrobić w Krakowie i Małopolsce? [LISTA APTEK]

2022-01-27 13:52
Małopolska. Gdzie darmowe testy na COVID-19 w aptekach? [LISTA APTEK]
Autor: Michael Kretzschmar/cc0/pixabay W salonikach dostępny jest test firmy Boson Biotech

Dzisiaj (27 stycznia) Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę aptek, w których można wykonać darmowy test antygenowy na COVID-19. W Małopolsce do programu przystąpiło dziesięć aptek, w tym dwie z Krakowa, trzy z Chrzanowa i po jednej z Tarnowa, Dobrej, Andrychowa, Bolesławia oraz Rabki-Zdroju. Sprawdź, gdzie w Małopolsce wykonasz darmowy test antygenowy na COVID-19! Szczegóły poniżej.

Darmowe testy w aptekach. Gdzie w Krakowie i Małopolsce przetestować się za darmo?

W czwartek (27 stycznia) Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę aptek, które przystąpiły do programu wykonywania darmowych testów na COVID-19. Nie ma ograniczenia liczby testów, które mogą być wykonane u jednej osoby. Z darmowych testów antygenowych przeciw COVID-19 powinny korzystać osoby, które mają objawy zakażenia koronawirusem lub miały kontakt z kimś zakażonym. Aby wykonać test trzeba udać się do jednej z aptek, które uczestniczą w programie i poddać się przeprowadzanemu przez farmaceutę badaniu. Wyniki testy antygenowego znane są na miejscu, a dodatkowo umieszcza się je na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Niestety liczba aptek, które w początkowej fazie przystąpiły do programu nie jest imponująca. W całej Polsce darmowe testy na COVID-19 wykonamy obecnie tylko w 64 aptekach, a 10 spośród nich znajduje się w Małopolsce. Poniżej lista aptek w Krakowie i całej Małopolsce, które wykonują darmowe testy antygenowe na COVID-19. Równocześnie trzeba pamiętać o tym, że program dopiero wystartował i początkowo, w poszczególnych aptekach mogą występować trudności z dostępem do testów. Być może z czasem do programu przystąpi również większa liczba aptek, które będą wykonywać darmowe testy na COVID-19.

PRZECZYTAJ: Do kiedy nauka zdalna i kogo dotyczy? Rozporządzenie ministra Czarnka o nauce zdalnej od klasy V szkoły podstawowej [27.01.2022]

Darmowe testy na COVID-19. Lista aptek w Krakowie i Małopolsce

Lista aptek w Krakowie i w całej Małopolsce, w których można wykonać darmowy test antygenowy na COVID-19:

  • DOZ Apteka. Dbam o Zdrowie. POD BIAŁYM ORŁEM, Rynek 32, 34-120 ANDRYCHÓW
  • Apteka Tęczowa, Laskowska 4a, 32-329 Bolesław
  • Apteka ”DIAFAR” Sp. z o.o Kościuszki 18, 32-500 Chrzanów
  • Apteka Seniora Piłsudskiego 7, 32-500 Chrzanów
  • Apteka 4 Pory Roku Rynek 2, 32-500 Chrzanów
  • Apteka U Farmaceutów Rynek 8A, 34-700 Rabka-Zdrój
  • Apteka "Na Złocieniu" Nefrytowa 4, 30-798 Kraków
  • APTEKA "Codzienna" Bolesława Komorowskiego 12, 30-106 Kraków
  • APTEKA DOBRA 426, 34-642 Dobra
  • Apteka Nova Romanowicza 39a, 33-100 Tarnów

PRZECZYTAJ: Odpowiadał na anonsy kobiet, ale nie chciał płacić za spotkania. Znalazł sposób, by na nich zarobić

Sonda
Darmowe testy w aptekach to dobry pomysł?

Czy po darmowym teście antygenowym otrzymuje się Unijny Certyfikat COVID?

W przypadku negatywnego wyniku darmowego testu antygenowego otrzymuje się ważny przez 48 godzin Unijny Certyfikat COVID. Z kolei, gdy wynik jest pozytywny, osoba zakażona koronawirusem jest kierowana na izolację domową. Taka osoba po 10 dniach otrzymuje Krajowy Certyfikat COVID (ważny tylko w Polsce), świadczący o ozdrowieniu. Oczywiście warunkiem otrzymania tego certyfikatu jest brak objawów świadczących o trwającym zakażeniu koronawirusem.

Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE