Dlaczego wyją syreny alarmowe?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Bru-nO Dlaczego wyją syreny alarmowe?

O co chodzi?

Dlaczego wyją syreny alarmowe 27 września? Co oznacz dźwięk syren? [27.09.2022]

2022-09-27 17:30

Dlaczego wyją syreny alarmowe? We wtorek (27 września) w wielu miastach i miasteczkach w całej Polsce słychać będzie sygnał alarmowy, nadawany przez syreny strażackie. Co to oznacza? Wyjaśniamy, dlaczego 27.09 zawyją syreny alarmowe w Polsce. Ciągły sygnał trwa minutę i może budzić zdziwienie, a nawet zaniepokojenie. Co się stało?

Dlaczego wyją syreny alarmowe we wtorek, 27 września?

Dlaczego wyją syreny alarmowe? 27 września ten dźwięk będzie słychać w wielu miejscowościach Polski. Co oznacza i dlaczego akurat teraz wyją syreny alarmowe? Sygnał trwa minutę, jest jednostajny, ciągły… Czy jest się czego obawiać? Syreny alarmowe są zainstalowane w wielu miejscach całego kraju – w mniejszych i większych miejscowościach. Zarządzają nimi lokalne jednostki samorządu odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Takie jest też zadanie syren – ostrzegać w razie niebezpieczeństwa i informować o jego rodzaju. Obecnie jednak częściej syreny uruchamiane są w ramach testów i dla uczczenia ważnych rocznic. Dlaczego we wtorek, 27 września wyją syreny alarmowe?

Syreny alarmowe zawyją w całej Polsce. To dla zmarłego strażaka

We wtorek (27 września) dokładnie o godz. 18.00 jednostki PSP i OSP w całej Polce uruchomią syreny i sygnały świetlne w swoich wozach, by w ten sposób uczcić pamięć strażaka, który zginął pełniąc służbę. Przypomnijmy - w tragicznym wypadku na autostradzie A4, do którego doszło w miejscowości Chrosna, zginął 38-letni strażak z OSP Balice. Mężczyzna został potrącony przez kierowcę iveco i mimo reanimacji, zmarł na miejscu zdarzenia. Strażacy interweniowali na autostradzie z powodu wcześniejszego incydentu, polegającego na zderzeniu osobowego bmw z łosiem. Jeden z kierowców przejeżdżających przez Chrosną po tej kraksie, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do tragedii.

Sonda
Słyszałeś syreny alarmowe?
Balice: druh Andrzej z OSP Balice został śmiertelnie potrącony przez samochód podczas służby.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają