Dramatyczna akcja policjantów w Oświęcimiu. Było o krok od tragedii

2020-08-11 20:04 AC
Dramatyczna akcja policjantów w Oświęcimiu. Było o krok od tragedii
Autor: Policja w Oświęcimiu

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Oświęcimiu uratowali życie 47-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna chciał targnąć się na swoje życie, a w ręce trzymał już nóż myśliwski, którym zamierzał wyrządzić sobie krzywdę.

Do scen mrożących krew w żyłach doszło w jednym z mieszkań w Oświęcimiu. Dyżurny tamtejszej komendy policji otrzymał zgłoszenie dot. mężczyzny, który z uwagi na kłopoty rodzinne, chciał popełnić samobójstwo. Jak przekazał operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z mężczyzną na linii telefonicznej miał być psycholog z ośrodka interwencji kryzysowej. O niepokojącym incydencie powiadomiono patrole.

Najbliżej byli sierżant sztabowy Maciej Smółka oraz starszy sierżant Michał Korczyk, którzy natychmiast udali się pod wskazany adres. Kiedy mundurowi zachowując względy bezpieczeństwa weszli do mieszkania, w jednym z pokojów odnaleźli 37-latka, który w ręce trzymał nóż myśliwski grożąc popełnieniem samobójstwa.

- Funkcjonariusze przez kilkanaście minut rozmawiali z mężczyzną, w wyniku czego 37-latek odłożył nóż i opowiedział o swoich problemach. Mundurowi na miejsce wezwali ratowników medycznych, pod których opieką mężczyzna trafił na leczenie do szpitala - relacjonuje małopolska policja.

Jesteś w kryzysie? Nie jesteś sam!

Jeśli jesteś w kryzysie pamiętaj, czekają na Ciebie osoby gotowe pomóc. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Newsy SE 11.08.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.