Dramatyczny wypadek na zakopiance w Mogilanach. Lądował śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

2019-02-15 11:39

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 7 Kraków - Myślenice. W Mogilanach samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Do zdarzenia doszło na pasach w kierunku Myślenic. Według wstępnych informacji aż trzy osoby zostały ranne.   

Aktualizacja, godz. 16:40

W Mogilanach na DK7 (Zakopiance) samochód jadący z dużą prędkością wypadł z jezdni, zniszczył bariery ochronne przy jedni i dachował za rowem przydrożnym. W tym czasie trzech pracowników podwykonawcy zajmującego się pracami utrzymaniowymi dla GDDKiA Oddziału w Krakowie, w tym miejscu naprawiało zniszczone w poprzednim wypadku płyty ażurowe, w rowie przydrożnym - informuje Iwona Mikrut-Purchla, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA.

Dwóch pracowników firmy Orfin z Wrocławia odskoczyło w bok, natomiast trzeci, znajdujący się najbliżej zdarzenia, w czasie uderzenia samochodu w bariery wpadł do rowu. Został przewieziony do szpitala w Myślenicach. Najbardziej poszkodowany kierowca został przetransportowany do szpitala helikopterem. Przyczyny wypadku bada policja.

Aktualizacja, godz. 11:15

Jak informuje GDDKiA - ruch w kierunku Krakowa po odlocie śmigłowca LPR został przywrócony i odbywa się dwoma pasami, natomiast w kierunku Zakopanego kierowcy jadą jedną nitką drogi.

Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, a to sprawiło że zakopianka została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Po odlocie śmigłowca służby przywrócą ruch w kierunku Krakowa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dramatyczny wypadek na zakopiance w Mogilanach. Lądował śmigłowiec LPR

Na razie nie są znane przyczyny tego wypadku. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 13 - informuje Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Czytaj także >>> Rozliczenie PIT 2019: Nadeszła prawdziwa rewolucja! Skarbówka przygotowała "Twój e-pit"

Wypadek na zakopiance w Mogilanach

i

Autor: Google Maps Wypadek na zakopiance w Mogilanach

Pechowy piątek na drogach Małopolski

O poranku informowaliśmy też o poważnym wypadku na ulicy Grota-Roweckiego w Krakowie. Samochód osobowy potrącił pieszego w pobliżu skrzyżowania z ulicami Norymberską i Rostworowskiego. 24-letni mężczyzna trafił do szpitala. 

Jak informowała Anna Zbroja-Zagórska w rozmowie z Radiem ESKA samochód osobowy potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. - Najprawdopodobniej 24-letni mężczyzna wbiegł na przejście dla pieszych na ulicy Grota-Roweckiego na czerwonym świetle. Kierowca, który go potrącił jechał w stronę centrum miasta - dodaje Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji. 

Ranny mężczyzna trafił do jednego z krakowskich szpitali na badania i obserwację. Nie jest znany jego dokładny stan, wiadomo tylko, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Utrudnienia w ruchu trwały około godzinę, a na drodze utworzyły się korki. 

Czytaj także: 

>>> Znana sieć zamyka 32 sklepy w całej Polsce. Są też placówki z Małopolski!

>>> Kraków: Policjanci chcą mieć wolne podczas smogu [AUDIO]​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE