e-PIT. Gdzie się logować? Jak zobaczyć swoje zeznanie podatkowe?

i

Autor: fot. stevepb, Pixabay License / podatki.gov.pl e-PIT. Gdzie się logować? Jak zobaczyć swoje zeznanie podatkowe?

Rozliczenie PIT 2019: Nadeszła prawdziwa rewolucja! Skarbówka przygotowała "Twój e-pit"

2019-02-15 10:12

Nie wiesz jak rozliczyć PIT 2019? Już nie musisz! W tym roku nie musimy już samodzielnie wypełniać zeznania podatkowego PIT. Zrobił to za nas fiskus. Od dziś (piątek, 15 lutego 2019) możemy skorzystać z platformy "Twój e-PIT", gdzie można zobaczyć swoje zeznanie lub nanieść poprawki, np. w postaci ulg podatkowych.  

Żeby skorzystać z platformy "Twój e-PIT", wystarczy dostęp do Internetu. Na stronie podatki.gov.pl można zobaczyć swoje zeznanie, a także rozliczyć się samodzielnie - w przypadku posiadania odliczeń.

Jak rozliczyć PIT 2019? Sprawdź!

Żeby zalogować się na stronie, nie trzeba mieć Profilu Zaufanego. Wystarczy numer PESEL, kwota przychodu z 2017 roku i kwota przychodu z 2018 roku, która widnieje na druku PIT-11 otrzymanym od pracodawcy. Te dane są potrzebne w celu weryfikacji.

Za pomocą platformy "Twój e-PIT" można dokonać odliczeń, rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub dzieckiem lub przekazać 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego, a także zaktualizować dane dotyczące konta bankowego.

PIT 2019: Kiedy zwrot podatku?

Po zatwierdzeniu rozliczenia, podatnik otrzyma elektroniczne urzędowe potwierdzenie odbioru, czyli UPO.

W przypadku skorzystania z tej formy rozliczenia, zwrot nadpłaconego podatku odbędzie się dużo szybciej, nie w ciągu 90, lecz 45 dni.

Podatnicy będą mieli czas na rozliczenie do końca kwietnia. W przypadku, gdy nie zrobią nic, zeznanie podatkowe zostanie automatycznie uznane za złożone w urzędzie skarbowym.

Jak złożyć Twój e-PIT 2019? Ministerstwo Finansów wyjaśnia!

Przeczytaj, jak działa Twój e-PIT: Rozliczenie PIT 2019 krok po kroku. SPRAWDŹ!

Mimo przeczytania instrukcji nadal nie wiesz jak rozliczyć PIT 2019? Ministerstwo Finansów przygotowało specjalną broszurę informacyjną do zeznania PIT-37 o wysokości osiągniętego dochodu lub poniesionej straty w 2018 roku. Możesz przeczytać ją tutaj

Czytaj także: 

>>> Znana sieć zamyka 32 sklepy w całej Polsce. Są też placówki z Małopolski!

>>> Kraków: Policjanci chcą mieć wolne podczas smogu [AUDIO]​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE