Duża akcja CBŚP i kontrterrorystów w Małopolsce. Przejęli broń, narkotyki i maczetę [WIDEO]

2022-01-12 7:59
Duża akcja CBŚP i kontrterrorystów w Małopolsce. Przejęli broń, narkotyki i maczetę
Autor: Centralne Biuro Śledcze Policji Jeden z podejrzanych dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia 181 kg marihuany o wartości czarnorynkowej ok. 3 mln złotych.

Czterech mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat zostało zatrzymanych podczas akcji CBŚP i kontrterrorystów w Małopolsce. Prokuratura przedstawiła im zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych, prania pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi broń, gotówkę, substancje odurzające oraz maczetę. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Małopolska. Akcja CBŚP i kontrterrorystów. Przejęli broń, narkotyki i maczetę

Funkcjonariusze CBŚP przy wsparciu kontrterrorystów zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat podejrzanych o przestępstwa narkotykowe, pranie pieniędzy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas akcji funkcjonariusze wykonali także szereg przeszukań, przejmując między innymi: broń, maczetę, substancje odurzające, a także gotówkę. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Rozpracowywaniem grupy śledczy zajmowali się od dwóch lat. Z ich ustaleń wynika, że przestępcy działali w Krakowie, Katowicach, Sosnowcu i innych miejscowościach województw śląskiego oraz małopolskiego, a także na terenie Hiszpanii.

PRZECZYTAJ: Stanął na moście i nie ukrywał swoich zamiarów. Krok od tragedii w Kętach

Według prokuratury jeden z zatrzymanych mężczyzn dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia 181 kg marihuany o wartości czarnorynkowej około 3 mln złotych. Dodatkowo jest podejrzany o podjęcie działań mających na celu ukrycie przestępczego pochodzenia tych pieniędzy. Łącznie w tej sprawie już 16 osób ma status podejrzanego. Jedna z nich jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

ZOBACZ: Szukali go w całej Europy, wpadł w Głogoczowie. 37-letni pedofil czeka na ekstradycję

Sonda
Czy obecnie w Polsce przestępczość jest większym problemem, niż w latach 90.?
Duża akcja CBŚP i kontrterrorystów w Małopolsce. Przejęli broń, narkotyki i maczetę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE