Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy? W Krakowie ciężej niż... w stolicy!

2020-05-28 12:42
Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy? W Krakowie ciężej niż... w stolicy!
Autor: archiwum se.pl

W których miastach najłatwiej o prawo jazdy, a w których odsetek sukcesów jest najmniejszy? Eksperci portalu rankomat.pl przeanalizowali dane z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i doszli do kilku ciekawych wniosków. Jak w zestawieniu wypada Kraków?

Najłatwiej o prawo jazdy w Jeleniej Górze

Najczęściej egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B zdają kursanci w Jeleniej Górze (53%), a najrzadziej w Łodzi (24,9%). Z kolei najwyższy odsetek zdawalności części teoretycznej kursu występuje w Lublinie (58,9%), a najniższy w Bolesławcu (45,2%).

Jak wynika z danych WORD, najłatwiej egzamin praktyczny zdać w mniejszych ośrodkach, z kolei ten teoretyczny w większych. Jak na tle innych wojewódzkich miast wypada Kraków?

Egzamin teoretyczny zdaje tu za pierwszym razem 55,8% kursantów. Kraków znajduje się w rankingu na 13 z 16 miejsc. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku egzaminu praktycznego - zdaje go bowiem w stolicy Małopolski tylko 32,2% osób. Najgorzej o wymarzony dokument w Łodzi (24,9% sukcesów) i w Szczecinie (27,8%), z kolei najłatwiej w Rzeszowie (39,2%) i Wrocławiu (38,3%).

Super Raport 27 V (gość: Bodnar, Girzyński, Matczak)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE