Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy? W Krakowie ciężej niż... w stolicy!

2020-05-28 12:42 AC
Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy? W Krakowie ciężej niż... w stolicy!
Autor: archiwum se.pl

W których miastach najłatwiej o prawo jazdy, a w których odsetek sukcesów jest najmniejszy? Eksperci portalu rankomat.pl przeanalizowali dane z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego i doszli do kilku ciekawych wniosków. Jak w zestawieniu wypada Kraków?

Najłatwiej o prawo jazdy w Jeleniej Górze

Najczęściej egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B zdają kursanci w Jeleniej Górze (53%), a najrzadziej w Łodzi (24,9%). Z kolei najwyższy odsetek zdawalności części teoretycznej kursu występuje w Lublinie (58,9%), a najniższy w Bolesławcu (45,2%).

Jak wynika z danych WORD, najłatwiej egzamin praktyczny zdać w mniejszych ośrodkach, z kolei ten teoretyczny w większych. Jak na tle innych wojewódzkich miast wypada Kraków?

Egzamin teoretyczny zdaje tu za pierwszym razem 55,8% kursantów. Kraków znajduje się w rankingu na 13 z 16 miejsc. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku egzaminu praktycznego - zdaje go bowiem w stolicy Małopolski tylko 32,2% osób. Najgorzej o wymarzony dokument w Łodzi (24,9% sukcesów) i w Szczecinie (27,8%), z kolei najłatwiej w Rzeszowie (39,2%) i Wrocławiu (38,3%).

Super Raport 27 V (gość: Bodnar, Girzyński, Matczak)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE