Gigantyczny pożar w Nowej Białej. Czy są ofiary?

2021-06-19 21:01
Pożar w Nowej Białej
Autor: Maciej Gębacz/podhaleregion.pl

Strażacy walczą z gigantycznym pożarem w Nowej Białej w powiecie nowatorskim koło Nowego Targu. Płoną zarówno domy mieszkalnie, jak i budynki gospodarcze, w sumie ogień objął kilkadziesiąt zabudowań. Jak podkreślają strażacy sytuacja wciąż nie jest opanowana, a ze względu na wysoką gęstość zabudowy pożar nadal może się rozprzestrzenić. Sytuacja jest niezwykle dynamiczna, jak podaje serwis "remiza.pl" na swoim Twitterze na miejsce udaje się Grupa Operacyjna KG PSP. Czy ktoś ucierpiał w pożarze w Nowej Białej?

Wielkie pożar w Nowej Białej. Czy są ofiary? 

Pożar wybuchł w sobotę, 19 czerwca po godz. 18. Żywioł błyskawicznie się rozprzestrzenił, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta. Dodatkowo część budynków jest drewniana. W sumie ogień zajął kilkadziesiąt budynków, zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych. Z ogniem walczy ponad 200 strażaków, jak podaje serwis "remiza.pl" na swoim Twitterze na miejsce udaje się Grupa Operacyjna KG PSP. Strażacy zorganizowali w pobliżu punkt medyczny, a według informacji przekazywanych przez strażaków pożar został opanowany i już się nie rozprzestrzenia. Na ten moment, na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, radio RMF FM podało, że jedno osoba została poszkodowana w pożarze. 

Czytaj więcej: Pożar Nowa Biała. Płonie już 15 domów! Trwa akcja. Strażacy ratują ludzi i dobytek

Sołtys Nowej Białej o pomocy dla pogorzelców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE