Goszcza: Mały jeżyk utknął tam na pewną śmierć. Gdyby nie oni, zginąłby w męczarniach

i

Autor: OSP Goszcza Goszcza: Mały jeżyk utknął tam na pewną śmierć. Gdyby nie oni, zginąłby w męczarniach

Goszcza: Mały jeżyk utknął tam na pewną śmierć. Gdyby nie oni, zginąłby w męczarniach

2021-08-31 9:43

Nie tylko walczą z żywiołem, ale często ruszają na pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Wśród nich nie zawsze są ludzie, ale także zwierzęta. Gdyby nie szybka reakcja strażaków-ochotników z Goszczy (woj. małopolskie), mały jeż, który znalazł się w śmiertelnej pułapce, mógłby nie przeżyć najbliższych kilku godzin. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

Do niecodziennej interwencji doszło w niedzielę, 29 sierpnia. Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczy dotarła informacja o małym jeżu, który utknął między prętami ogrodzenia. Maluch zawisł na stalowej konstrukcji i nie mógł się uwolnić. Jeszcze kilka godzin i biedak zakleszczony w śmiertelnej pułapce skonałby w ogromnych męczarniach. Strażacy bez chwili zawahania ruszyli na pomoc.

- Jeżeli występuje sytuacja awaryjna, staramy się również pomagać zwierzętom, gdyż czasem nie są one w stanie same poradzić sobie z trudnymi sytuacjami i nas potrzebują - informują na Facebooku strażacy z OSP w Goszczy. - Przykładem takich działań był wyjazd zastępu GBArt do zakleszczonego jeża.

Dzięki sprawnej akcji ratunkowej, strażakom szybko udało się uwolnić przerażonego jeża z pułapki. Po kilku chwilach kolczasty maluch mógł znów cieszyć się wolnością. Oby tylko, dla własnego bezpieczeństwa, nie próbował znów przeciskać się przez zbyt ciasne przejścia...

Czytaj też: Maszyna do zadań specjalnych. 5-tonowy pirowóz trafił na lotnisko w Balicach [ZDJĘCIA]

Jeże wielkości kciuka w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany