Groźne ogniska koronawirusa w powiecie olkuskim. Zakażenia w przedszkolu i liceum

2020-09-15 14:05 Amadeusz Calik
Groźne ogniska koronawirusa w powiecie olkuskim. Zakażenia w przedszkolu i liceum
Autor: materiały prasowe Przedszkole w Bukownie (pow. olkuski)

W ciągu ostatniej doby w powiecie olkuskim potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformował lokalny sanepid, zachorowania na COVID-19 stwierdzono m.in. w przedszkolu w Bukownie oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. Sytuacja jest rozwojowa, a wkrótce możliwe jest potwierdzenie kolejnych zakażeń.

Koronawirus w przedszkolu w Bukownie

Miejskie Przedszkole w Bukownie w powiecie olkuskim stało się kolejnym, poważnym ogniskiem koronawirusa. Do wtorkowego przedpołudnia potwierdzono tam kilkanaście przypadków zakażeń. Wszystko wskazuje na to, że chorych na COVID-19 będzie jeszcze więcej.

- W niedzielę pobraliśmy wymazy od kadry, wieczorem mieliśmy już wyniki, które okazały się zdumiewające. Potwierdziliśmy aż dwanaście przypadków zakażenia koronawirusem. Dzisiaj mamy kolejne osoby dodatnie, a sprawa jest rozwojowa - poinformowała w rozmowie z Super Expressem lek. med. Agata Knapik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu.

Do wtorkowego przedpołudnia z samego ogniska w przedszkolu w Bukownie potwierdzonych zostało 17 przypadków COVID-19. Wszyscy chorzy przebywają w izolacji domowej, a ich stan jest dobry. Przedszkole uzyskało zgodę na zdalny tryb nauczania, który będzie obowiązywał przynajmniej do 25 września. Wszyscy rodzice, których dzieci uczęszczały do przedszkola, zostali objęci kwarantanną.

Zakażenie w IV LO w Olkuszu

Koronawirusa wykryto też u jednej osoby z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Jest to zakażenie powiązane z koronawirusem w Miejskim Przedszkolu w Bukownie. Jedna z klas (2Bg) została objęta kwarantanną domową.

- Uczniowie oraz osoby wspólnie zamieszkujące są zobowiązane do pozostania w domu. Rozpoczęliśmy procedurę uzyskania zgody na zmianę formy nauczania dla uczniów objętych kwarantanną na nauczanie zdalne - poinformowała mgr Katarzyna Polak, dyrektor placówki.

W najbliższych dniach możliwe jest potwierdzenie kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem - przyznaje Agata Knapik z olkuskiego sanepidu. Potwierdzane są bowiem kolejne ogniska rodzinne powiązane z osobami pracującymi w przedszkolu w Bukownie.

Koronawirus. Najgorsza sytuacja w Małopolsce

Najgorsza sytuacja epidemiologiczna od kilku tygodni panuje w Małopolsce, gdzie potwierdzanych jest najwięcej nowych przypadków zakażeń. Łącznie (do wtorku 15.09 do godz. 10:30) zakażenie koronawirusem potwierdzono u 8966 osób. Wyzdrowiało 6579 mieszkańców regionu, zmarło 163 pacjentów.

Koronawirus w Małopolsce - stan na 15.09.2020
Autor: WSSE w Krakowie Koronawirus w Małopolsce - stan na 15.09.2020
Ideologia singli. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 111

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.