Groźne ogniska koronawirusa w powiecie olkuskim. Zakażenia w przedszkolu i liceum

2020-09-15 14:05
Groźne ogniska koronawirusa w powiecie olkuskim. Zakażenia w przedszkolu i liceum
Autor: materiały prasowe Przedszkole w Bukownie (pow. olkuski)

W ciągu ostatniej doby w powiecie olkuskim potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformował lokalny sanepid, zachorowania na COVID-19 stwierdzono m.in. w przedszkolu w Bukownie oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. Sytuacja jest rozwojowa, a wkrótce możliwe jest potwierdzenie kolejnych zakażeń.

Koronawirus w przedszkolu w Bukownie

Miejskie Przedszkole w Bukownie w powiecie olkuskim stało się kolejnym, poważnym ogniskiem koronawirusa. Do wtorkowego przedpołudnia potwierdzono tam kilkanaście przypadków zakażeń. Wszystko wskazuje na to, że chorych na COVID-19 będzie jeszcze więcej.

- W niedzielę pobraliśmy wymazy od kadry, wieczorem mieliśmy już wyniki, które okazały się zdumiewające. Potwierdziliśmy aż dwanaście przypadków zakażenia koronawirusem. Dzisiaj mamy kolejne osoby dodatnie, a sprawa jest rozwojowa - poinformowała w rozmowie z Super Expressem lek. med. Agata Knapik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu.

Do wtorkowego przedpołudnia z samego ogniska w przedszkolu w Bukownie potwierdzonych zostało 17 przypadków COVID-19. Wszyscy chorzy przebywają w izolacji domowej, a ich stan jest dobry. Przedszkole uzyskało zgodę na zdalny tryb nauczania, który będzie obowiązywał przynajmniej do 25 września. Wszyscy rodzice, których dzieci uczęszczały do przedszkola, zostali objęci kwarantanną.

Zakażenie w IV LO w Olkuszu

Koronawirusa wykryto też u jednej osoby z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Jest to zakażenie powiązane z koronawirusem w Miejskim Przedszkolu w Bukownie. Jedna z klas (2Bg) została objęta kwarantanną domową.

- Uczniowie oraz osoby wspólnie zamieszkujące są zobowiązane do pozostania w domu. Rozpoczęliśmy procedurę uzyskania zgody na zmianę formy nauczania dla uczniów objętych kwarantanną na nauczanie zdalne - poinformowała mgr Katarzyna Polak, dyrektor placówki.

W najbliższych dniach możliwe jest potwierdzenie kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem - przyznaje Agata Knapik z olkuskiego sanepidu. Potwierdzane są bowiem kolejne ogniska rodzinne powiązane z osobami pracującymi w przedszkolu w Bukownie.

Koronawirus. Najgorsza sytuacja w Małopolsce

Najgorsza sytuacja epidemiologiczna od kilku tygodni panuje w Małopolsce, gdzie potwierdzanych jest najwięcej nowych przypadków zakażeń. Łącznie (do wtorku 15.09 do godz. 10:30) zakażenie koronawirusem potwierdzono u 8966 osób. Wyzdrowiało 6579 mieszkańców regionu, zmarło 163 pacjentów.

Koronawirus w Małopolsce - stan na 15.09.2020
Autor: WSSE w Krakowie Koronawirus w Małopolsce - stan na 15.09.2020
Ideologia singli. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 111
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE