Horror w Tatrach! Nie żyje poszukiwany mężczyzna. Czarna seria trwa

i

Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia W rejonie Przełęczy pod Chłopkiem odnaleziono zwłoki poszukiwanego turysty.

Znaleźli zwłoki turysty

Horror w Tatrach! Nie żyje poszukiwany mężczyzna. Czarna seria trwa

2022-10-16 13:20

Trwa czarna seria w Tatrach. W niedzielę, 16 października ratownicy TOPR odnaleźli zwłoki turysty, który był poszukiwany od soboty. Ciało znajdowało się w rejonie Przełęczy pod Chłopkiem. Zwłoki przy pomocy śmigłowca przetransportowano do Zakopanego. To dziewiąta osoba, która zginęła w Tatrach w przeciągu ostatnich dni.

Ratownicy TOPR znaleźli zwłoki poszukiwanego turysty

Nie żyje turysta, który od soboty, 15 października był poszukiwany przez ratowników TOPR. Jak podaje PAP, akcja poszukiwawcza zakończyła się w niedzielę, gdy ratownicy w rejonie Przełęczy pod Chłopkiem znaleźli zwłoki turysty. Ciało zostało przetransportowane do Zakopanego przy użyciu śmigłowca. Ratownicy TOPR ponawiają apel o przemyślany dobór celów wycieczek, stosownie do panujących warunków oraz posiadanego sprzętu do zimowej turystyki i umiejętne posługiwanie się nim. Przyczyną ostatnich wypadków w Tatrach jest właśnie niedostosowanie umiejętności do panujących, zimowych warunków i brak odpowiedniego wyposażenia.

Trwa czarna seria w Tatrach. Nie żyje dziewiąta osoba

To już dziewiąta osoba, która zginęła w Tatrach w przeciągu ostatnich dni. Wczoraj informowaliśmy o śmierci dwóch turystów, którzy zginęli na Kieżmarskim Szczycie oraz w rejonie Kogutka. Wcześniej zginął między innymi młody turysta, który wspinał się na Orlą Perć oraz 30-latek, który spadł z Rysów. W rejonie Przełęczy Krzyżne turysta został natomiast porwany przez lawinę śnieżną. Z kolei w poniedziałek, 10 października trójka turystów, nieprzygotowanych do panujących warunków została ewakuowana z Mięguszowieckiego Szczytu.

Sonda
Czy będąc w górach potrzebowałeś/aś kiedykolwiek pomocy ratowników?
Nazistowskie flagi zawisły na Nowym Świecie. O co chodzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany