GOPR, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK GOPR/zdjęcie ilustracyjne

Turysta nie żyje

Tragedia w Tatrach. Młody mężczyzna spadł z Orlej Perci. Nie miał potrzebnego sprzętu

2022-10-14 18:32

Tragiczny wypadek w Tatrach. Młody turysta zginął na Orlej Perci. To już czarna seria w polskich górach. Ratownicy apelują o rozwagę i zabieranie ze sobą niezbędnego sprzętu. Niestety, w opisywanym przypadku takowego zabrakło.

Wypadek w Tatrach. Młody mężczyzna zginął na Orlej Perci

Do tragicznego wypadku w Tatrach doszło w piątek (14.10.2022 r.). Dziennikarze portalu rmf24.pl ustalili, że młody mężczyzna spadł z Orlej Perci. Przybyłym na miejsce ratownikom nie udało się go uratować. Turyście towarzyszyli dwaj koledzy, których ewakuowano ze szlaku. Cała trójka nie miała sprzętu, który jest niezbędny zwłaszcza w okresie, gdy w górach panują już zimowe warunki. Ratownicy apelują o rozwagę.

Czarna seria w Tatrach. Kolejny śmiertelny wypadek

To nie pierwszy śmiertelny wypadek, do którego doszło w bieżącym tygodniu na terenie polskich Tatr. W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11.10.2022) akcja ratowników TOPR zakończyła się odnalezieniem zwłok kobiety, która w towarzystwie swojego partnera brała udział w wyprawie na Rysy. W trakcie zejścia ze szczytu mężczyzna stracił z oczu swoją partnerkę i nie był w stanie się z nią skontaktować. Kobieta została odnaleziona w okolicy szlaku na Rysy na wysokości 1960 metrów, jednak na ratunek dla niej było już za późno.

Z kolei w miniony poniedziałek (10.10.2022 r.), w masywie Mięguszowieckiego Szczytu Czarnego (2405 m n.p.m.) utknęło troje turystów. - Poszkodowani zostali ewakuowani z trudnego terenu przez ratowników TOPR na pokładzie śmigłowca. Okazało się, że turyści nie byli odpowiednio przygotowani do tak trudnej wyprawy wspinaczkowej - relacjonował w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyżurny ratownik TOPR.

Rodzinom i bliskim ofiar składamy wyrazy współczucia. Ku przestrodze publikujemy galerię z akcji, która miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Lubisz chodzić po polskich górach?
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany