Już ponad 100 tysięcy PESELI dla Ukraińców w Małopolsce. Najwięcej przyznał Kraków, kolejne miejsca zaskakują

i

Autor: Mach240390/CC BY 4.0/wikipedia Siedziba Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Już ponad 100 tysięcy PESELI dla Ukraińców w Małopolsce. Najwięcej przyznał Kraków, kolejne miejsca zaskakują

2022-04-26 9:59

W Małopolsce nadano już ponad 100 tysięcy numerów PESEL obywatelom Ukrainy. Z danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że pod względem liczby nadanych numerów PESEL zdecydowanie przoduje Kraków, jednak kolejne miejsca w tym zestawieniu mogą zaskakiwać. Małopolskie samorządy otrzymały ponad 2 miliony złotych na działania związane z tym zadaniem.

Już ponad 100 tysięcy PESELI dla Ukraińców w Małopolsce. Najwięcej przyznał Kraków, kolejne miejsca zaskakują

Liczba nadanych uchodźcom z Ukrainy numerów PESEL przekroczyła w Małopolsce 100 tysięcy. Wśród samorządów zdecydowanym liderem w realizacji tego zadania jest Kraków, gdzie nadano już ponad 20 tysięcy numerów PESEL. Pozycja stolicy województwa nie dziwi, ale zaskakująca jest obsada kolejnych miejsc w tym zestawieniu. Uplasowały się na nich: Krynica-Zdrój (powiat nowosądecki) oraz Skawina (powiat krakowski), gdzie przyznano odpowiednio ponad 2,3 tys. oraz ponad 2 tys. numerów PESEL.

Małopolskie samorządy tylko na realizację zadań związanych z nadawaniem numerów PESEL otrzymały z budżetu wojewody małopolskiego środki w wysokości 875 388,20 zł (na obsługę zadania) oraz 1 334 859,75 zł na wykonanie zdjęcia do wniosku o nadanie numeru PESEL.

PRZECZYATJ: Nastolatek na skuterze wjechał wprost pod koła samochodu. Poważne obrażenia młodego zakopiańczyka

- Realizacja zadania polegającego na nadawaniu numerów PESEL obywatelom Ukrainy, którzy w Małopolsce szukają schronienia przed wojną, przebiega bardzo sprawnie. Dla wsparcia samorządów oddelegowaliśmy blisko 70 pracowników administracji rządowej: z KAS, ARiMR oraz KRUS. To przykład dobrej współpracy administracji rządowej i samorządowej dla wspólnego celu. Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm, z jakim wszystkie podmioty przystąpiły do realizacji tego nowego zadania – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

ZOBACZ: Pijany Ukrainiec uciekał przed policją w Jabłonce. Uderzył w słup i wbił się w ogrodzenie

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Wywozili lawetą samochody z Krakowa. Policja zrobiła nalot na "dziuplę"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany