Kadrówka, czyli Piknik Wolności w Michałowicach. Będzie się działo!

2019-08-02 12:58
Kadrówka, czyli Piknik Wolności w Michałowicach. Będzie się działo!
Autor: materiały partnera

Już 3 sierpnia w Michałowicach pod Krakowem odbędzie się jubileuszowa - piętnasta już Kadrówka - Piknik Wolności. Okazji do świętowania będzie jednak więcej, bowiem 25-lecie obchodzi Orkiestra Wieniawa.

Od czego się zaczęło?

Pretekstem do zorganizowania pierwszej edycji tego wydarzenia w roku 2004 była chęć upamiętnienia Przemarszu I Kompanii Kadrowej Strzelców Józefa Piłsudskiego 6 sierpnia 1914 roku. Oprócz koncertów co roku 6 sierpnia o godzinie 9:45 odbywa się symboliczny przemarsz szlakiem I Kompanii Kadrowej oraz uroczystości patriotyczne przy Obelisku upamiętniającym obalenie słupów granicznych (przy trasie E77 na Warszawę) oraz w pięknym Dworze w Michałowicach, gdzie również w tym roku odbędą się występy artystyczne oraz piknik.

15 jubileusz Kadrówki – Pikniku Wolności

W tym roku naszą sceną zawładnie plejada gwiazd! Wystąpią: Mateusz Ziółko oraz Orkiestra Wieniawa wraz z Sidneyem Polakiem, Nataszą Urbańską i Kamilem Bednarkiem. Koncerty poprzedzi Letni Maraton Zumba pod chmurką z gośćmi specjalnymi: Sebastianem Scooby Nabielecem, Maciejem Sarnatem, Kamilem Nowakiem, Anną Szczepanek, Joanną Perlińską, Karolem Oszczudłowskim oraz Emilią Furman, na zakończenie zapraszamy na widowiskowy pokaz fajerwerków oraz dyskotekę pod gołym niebem.

Od 25 lat Orkiestra Wieniawa przełamuje stereotypowe oblicze orkiestr dętych w Polsce. Swoimi działaniami inspiruje inne zespoły do wychodzenia poza standardowe obszary działań. Łączy pokolenia, rodziny i lokalną społeczność, tworząc wyjątkowy zespół.

W gminie Michałowice, a nawet w Polsce, Orkiestry Wieniawa nie trzeba przedstawiać. Mimo, że jest to zespół niezawodowy, to zachwyca swoim poziomem muzycznym i podejściem do muzykowania. Współpracowali z licznymi artystami: Zbigniewem Wodeckim, Marią Sadowską, Mateuszem Ziółko, Kayah czy Muńkiem Staszczykiem z zespołu T.Love oraz z światowej sławy kompozytorami.

3 i 4 sierpnia Orkiestra Wieniawa wystąpi z czterema gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Zagra w Michałowicach na Pikniku Wolności, a następnie – w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Ten jubileusz ma być kolejnym kamieniem milowym w historii orkiestry, punktem zwrotnym i symbolicznym, w którym chcemy pokazać dokonania ostatnich 25 lat – mówi Piotr Zając, prezes SIK Wieniawa. - Pragniemy wejść na kolejny muzyczny poziom, ćwicząc i prezentując nowy repertuar. Planujemy zagrać dwa koncerty i wystąpić przed prawie 7000 ludzi. Chcemy zaprezentować adeptów z Małej Wieniawy, którzy są najmłodszym pokoleniem tworzącym zespół.

Na motyw przewodni jubileuszu zespół wybrał „wielopokoleniowość”. Jak tłumaczy Jarosław Ignaszak, dyrygent orkiestry: Wieniawa to nie tylko zespół, ale i wielka rodzina, od najmłodszych – grających w Małej Wieniawie, po starszych i najstarszych – będących członkami Orkiestry Wieniawa, rodzicami, a nawet dziadkami muzyków.

Zespół zaprasza do wspólnego koncertowania różne gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które odzwierciedlą ideę łączenia pokoleń i trafią do różnych grup odbiorców.

Kadrówka Michałowice - program
Autor: materiały partnera

W programie:

  • 15.30 - Letni maraton ZUMBY pod chmurką
  • 18.15 - Koncert Mateusza Ziółko z zespołem
  • 19.30 - wręczenie Nagród im. Tadeusza Strumiłły – Szumiący Dąb
  • 20.00 - 25 lat łączenia pokoleń – Jubileusz Orkiestry Wieniawa – Koncert Orkiestry Wieniawa z udziałem: Sidneya Polaka, Nataszy Urbańskiej i Kamila Bednarka,
  • 22.30 - Pokaz sztucznych ogni
  • 23.00 - Dyskoteka
  • 02.00 - Zakończenie imprezy

Będziemy tam również z naszym patrolem ESKA Summer City - bądźcie z nami! Gdzie jeszcze nas spotkasz? Sprawdź tutaj!

6 sierpnia 2019 r.
OBCHODY ROCZNICY PRZEMARSZU I KOMPANII KADROWEJ STRZELCÓW JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO (1914-2019)

  • 9.40 - Uroczysty Apel przy Obelisku – Michałowice-Komora, przy trasie E7
  • 10.30 - Program artystyczny – Zespół dworsko-parkowy w Michałowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE