Kamienna lawina w Tatrach. Ogromne głazy toczyły się z wielkim hukiem [Wideo]

2021-10-24 12:59
 Pracownicy w sektorze hotelarstwa i obsługi turystów pod Tatrami są cały czas poszukiwani
Autor: elbaso / CC0 / pixabay.com Pracownicy w sektorze hotelarstwa i obsługi turystów pod Tatrami są cały czas poszukiwani

Widowiskowe i jednocześnie bardzo niebezpieczne zjawisko miało miejsce w Tatrach. Lawina ogromnych głazów zeszła z Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego. Tę niecodzienną sytuację udało się sfilmować jednemu z turystów.

Kamienna lawina zeszła w piątek, 22 października. Trwający około minutę film przedstawiający to niecodzienne zjawisko został opublikowany na kanale Serwisu Miłośników Tatr "Tatromaniak" na YouTube. Nagranie robi wrażenie. Widać na nim jak olbrzymie fragmenty skał toczą się ze szczytu góry. Głazy spadły w kierunku Morskiego Oka.

Lawina kamienna to przemieszczająca się po stoku górskim masa okruchów skalnych, kamieni, żwiru itp. Zjawisko może powstać m.in. w wyniku obrywu skalnego.

Czytaj też: Kraków: Łabędź zderzył się z kładką. Na ratunek ruszyli strażnicy miejscy

Sonda
Lubisz polskie góry?
Tłumy na tatrzańskich szlakach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE