Koronawirus. W Tatry z zakrytą twarzą? Powiat tatrzański jest czerwoną strefą

i

Autor: Orna Wachman/cc0/pixabay TPN rekomenduje zakrywanie twarzy, lecz osoby wchodzące do parku nie mają takiego obowiązku.

Koronawirus. W Tatry z zakrytą twarzą? Powiat tatrzański jest czerwoną strefą

2020-10-03 9:16

Powiat tatrzański został umieszczony przez Ministerstwo Zdrowia na liście czerwonych powiatów. Obowiązują tam najbardziej rygorystyczne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, między innymi nakaz zakrywania twarzy we wszystkich przestrzeniach publicznych. Czy ta zasady dotyczy również parków narodowych? Głos w sprawie zabrał Tatrzański Park Narodowy.

Od dzisiaj (3 października) obowiązuje nowa, mocno rozszerzona lista żółtych i czerwonych stref, a co za tym idzie w życie weszły obostrzenia sanitarne przypisane do każdej z nich. Do czerwonej strefy został zaklasyfikowany powiat tatrzański, co wiąże się między innymi z obowiązkiem zakrywania twarzy w każdej przestrzeni publicznej.  Czy ta zasada dotyczy również osób przebywających na terenie parku narodowego? TPN choć zarekomendował noszenie maseczek, lub zachowywanie dystansu społecznego, przyznał równocześnie, że podległy mu obszar jest wyłączony z obowiązku zakrywania twarzy. Obecnie nie ma również regulacji prawnych, z których wynikałoby, że parki narodowe w strefach czerwonych powinny być zamknięte, dlatego turyści mogą swobodnie korzystać z uroków Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie ma obowiązku noszenia maseczek, jednak rekomendujemy ich używanie, jeśli nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Nie ma obecnie regulacji rządowych, z których wynikałoby, że parki narodowe w strefach czerwonych powinny być zamknięte. W związku z tym i my nie planujemy w tej chwili zamknięcia TPN - czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Borowa : 88-latka spłonęła wraz z dwojgiem dzieci! Najstarszy syn wyskoczył przez okno
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE