Nurek

i

Autor: Ben_Kerckx / CC0 / pixabay.com

Tragedia nad wodą

Koszmar! Nurek z Warszawy utonął w zalewie Balaton w Trzebini

2023-07-16 16:09

Tragedia w zalewie Balaton w miejscowości Trzebinia (woj. małopolskie). Nie żyje 57-letni nurek z Warszawy, który przez kilka minut nie wyołynął na powierzchnię. Znajomi wyłowili go z wodu i wynieśli na brzeg, ale nie udało się go uratować.

Trzebinia: Nurek utonął w Balatonie

Tragedia rozegrała się w sobotę, 15 lipca w zalewie Balaton w Trzebini. Według wstępnych ustaleń nurka z wody na brzeg wyciągnęli jego znajomi, których zaniepokoił fakt, że ich 57-letni znajomy długo nie wychodzi na powierzchnię. Na miejsce wezwano służby. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.Prokurator polecił zabezpieczyć sprzęt nurkowy celem zbadania, czy aby ten sprzęt nie zawiódł - powiedział  rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. Wiadomo, że zmarły 57-latek był doświadczonym nurkiem. Pochodził z Warszawy. 

Zalew Balaton to sztuczny zbiornik wodny w centrum Trzebini, utworzony na terenie dawnego kamieniołomu wapieni. Powierzchnia akwenu wynosi ok. 3 ha, średnia głębokość ok. 9,5 m. W 2018 r. gmina Trzebinia – jak czytamy na jej stronie internetowej – przekształciła akwen w nowoczesne kąpielisko: zamontowano podwieszane baseny i pomosty z bezpiecznymi zejściami do wody, urządzono też piaszczystą plażę z drewnianymi leżakami.

Rok od śmierci Rafała L., który utonął po kłótni z kolegą