Kraków: Będzie podwyżka cen biletów, jest nowy projekt

2019-02-05 10:44
Kraków: Będzie podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej
Autor: Ewa Sas Kraków: Będzie podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej

Likwidacja niektórych biletów jednorazowych i znaczna podwyżka cen biletów okresowych - takie zmiany szykują się w Krakowie. Pod koniec lutego radni zdecydują, czy nowy projekt dotyczący zmiany taryfy komunikacji miejskiej wprowadzić w życie. 

Urzędnicy Zarządu Transportu Publicznego zakończyli prace nad projektem uchwały, która zakłada sporą modyfikację taryfy biletowej - informuje portal Onet. Zmiany mogą być dotkliwe dla pasażerów, szczególnie tych, którzy podróżują na stałych trasach, bowiem zlikwidowany zostanie bilet na jedną linię.

To propozycja, która od samego początku budzi największe kontrowersje wśród mieszkańców. Jak przekonuje Łukasz Franek, dyrektor ZTP w rozmowie z Onetem -  możliwość poruszania się po mieście za cenę "dużej pizzy" nie poprawi jakości miejskiego transportu, bowiem bilans kosztów i zysków należy urealnić. Dlatego miejscy specjaliści ds. transportu w ramach kompromisu pozostawią bilet na dwie linie, który będzie kosztował około 55 złotych.

Podrożeć mają również bilety sieciowe, a zmiany najbardziej dotkną osoby, które nie posiadają tzw. Karty Krakowskiej. Cena ma wzrosnąć aż do 100 złotych. 

Kraków: Droższe bilety jednorazowe, 20-minutowy do likwidacji

ZTP planuje również likwidację biletu 20-minutowego (za 2,80 zł). W jego miejsce miałby zostać wprowadzony bilet 15-minutowy za 3 zł. Z kolei cena "jednorazówki" miałaby wzrosnąć do 4 złotych. Ostateczna decyzja należy do krakowskich radnych, którzy podejmą decyzję pod koniec lutego na sesji. 

Czytaj też: 

>>> Kraków: miasto ostrzega przed zanieczyszczeniem powietrza. Obowiązuje I stopień zagrożenia!

>>> Krakowski ZUS kontra nauczyciele? "To kuriozum" [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE