Kraków: Brytyjczyk jadący hulajnogą elektryczną potrącił 4-latka. Chłopiec trafił do szpitala

2019-08-19 22:22 BL
Brytyjczyk jadący hulajnogą elektryczną potrącił 4-latka (zdjęcie ilustracyjne)
Autor: Pxhere.com Brytyjczyk jadący hulajnogą elektryczną potrącił 4-latka (zdjęcie ilustracyjne)

Na krakowskich plantach doszło do niecodziennego wypadku. Jadący hulajnogą elektryczną Brytyjczyk potrącił 4-letniego chłopca, który z obrażeniami trafił do szpitala.

Coraz liczniejsze na naszych chodnikach elektryczne hulajnogi stanowią nie tylko świetny sposób transportu, ale także... coraz większe zagrożenie. Ryzyko, które stwarzają kierujący stwarzają na chodnikach dość szybkimi pojazdami, rośnie.

Według polskiego prawa, dostosowanego do zdobywających coraz większą popularność środków transportu, hulajnogi elektryczne są obecnie traktowane podobnie do rowerów. Tym samym możliwe jest poruszanie się nimi po chodnikach w miejscach, w których nie ma ścieżek rowerowych.

Do wypadku z udziałem hulajnogi doszło właśnie dzisiaj na krakowskich Plantach. Tam 28-letni obywatel Wielkiej Brytanii potrącił 4-letniego chłopca idącego z rodzicami. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, a także policja.

Chłopiec trafił do szpitala w związku z obrażeniami, których doznał po zderzeniu z hulajnogą. Mimo początkowych informacji o poważnym stanie 4-latka, później Polsat News poinformował, że dziecku nic poważnego nie zagraża.

Brytyjczyk tymczasem został przebadany alkomatem. Był trzeźwy, jednak dodatkowo pobrano mu krew do badań. Te mają zweryfikować, czy zażywał niedozwolone substancje. Policja prowadzi czynności mające na celu wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.