Fałszywe telefony z banku

i

Autor: rawpixel/cc0/pixabay Oszuści podszywają się pod pracownika banku

Nie daj się nabrać na telefon z banku! Kobieta omal nie straciła 55 tys. złotych!

2019-08-16 12:58

Bezczelność oszustów nie zna granic! Mieszkanka powiatu tatrzańskiego omal nie straciła ponad 50 tys. złotych po telefonie od rzekomego pracownika banku. Policja przestrzega przed taką formą oszustwa.

Oszuści dzwonią do klientów, podając się za pracownika banku. Taki telefon otrzymała we wtorek po południu mieszkanka powiatu tatrzańskiego. W trakcie rozmowy została poinformowana, że doszło do włamania i zablokowania jej konta, a całą sprawą interesuje się CBŚ.

Po przejściu weryfikacji rozmówca poprosił o dane niezbędne do odblokowania konta, czyli login i hasło. Kobieta podała wszystkie niezbędne dane potrzebne do zarządzania kontem i kolejne numery kodów potrzebnych do zatwierdzania transakcji będąc pewna, że rozmawia z pracownikiem banku.

Po powrocie do domu zorientowała się, że jej konto zostało zablokowane. Później okazało się, że z jej konta zostało wykonanych 11 przelewów na kwotę 55 tys. złotych. Na szczęście, wszystkie udało się zablokować i kobieta nie straciła swoich oszczędności.

Policja przestrzega, że w takiej sytuacji należy się rozłączyć i niezwłocznie skontaktować ze swoim bankiem. Nie należy również podawać loginu i hasła do konta, nawet jeśli mamy pewność, że rozmawiamy z pracownikiem banku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE