Kraków: Karambol na A4. Kierowcy blokowali pas awaryjny, zawracali i jechali pod prąd [WIDEO]"

2018-12-20 14:36
Karambol na A4. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]
Autor: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Karambol na A4. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

W serwisie Youtube pojawiło się nagranie, na którym widać "zachowanie kierowców podczas zatoru drogowego, spowodowanego tragicznym wypadkiem na A4 przy zjeździe Balice. Kierowcy blokują pas awaryjny, cofają i zawracają jadąc pod prąd" - czytamy w opisie filmu.

Nagranie pojawiło się w sieci we wtorek, 18 grudnia. Tego dnia doszło do tragicznego wypadku w okolicach zjazdu z autostrady na lotnisko Kraków-Balice na jezdni w stronę Katowic. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe, jeden dostawczy i dwie osobówki. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca jednego z pojazdów.

Czytaj też: Pedofil umówił się na seks z 14-latką. Na spotkanie przyszła policja

- Do zdarzenia doszło około 5:45. Kierowca dostawczaka wjechał w naczepę tira. Mężczyzna zginął na miejscu. Oprócz tego zderzyły się jeszcze trzy inne pojazdy, być może to była reakcja obronna kierowców na to zdarzenie. Będziemy wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku. Autostrada w kierunku Katowic była zablokowana kilka godzin - mówił nam mł. insp. Sebastian Gleń rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Część kierowców stojących w kilkukilometrowym korku straciło cierpliwość i, co widać na nagraniu, zdecydowało się zawrócić korzystając z pasa awaryjnego. Poprosiliśmy o komentarz ws. nagrania małopolską policję. 

- Obejrzeliśmy ten film, są na nim zarejestrowane wykroczenia drogowe dosyć poważne. Mówimy tutaj o zakazie zawracania na autostradzie, zakazie cofania (za złamanie tych zakazów grozi po 5 punktów karnych i mandat 300 złotych). Nagranie przekazaliśmy policjantom z ruchu drogowego, sprawę będzie prowadzić komisariat IV w Krakowie. Zawracanie na autostradzie jest możliwe tylko w jednym przypadku, kiedy policjanci kierują ruchem i kierują na objazd, w przeciwnym razie może naprawdę dojść do tragedii - mówi nam mł. insp. Sebastian Gleń rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policja poszukuje świadków tego wypadku

- Wydział do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie poszukuje naocznych świadków wypadku drogowego, do którego doszło 18 grudnia 2018 roku. Około godziny 5:40 w Krakowie na autostradzie A4 w rejonie węzła Balice II, zderzyło się kilka pojazdów – w tym dwa pojazdy marki Iveco oraz DAF z naczepą ciężarową. W wyniku wypadku śmierć poniósł jeden z kierujących samochodem Iveco. Świadkowie zdarzenia proszeni są o pilny kontakt z policją pod nr telefonu 12 615 41 11 lub 997 - informuje małopolska policja.

Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE