Pomysł przebudowy Elefanta budzi kontrowersje

i

Autor: Ewa Sas Pomysł przebudowy Elefanta budzi kontrowersje

Kraków: kolejna galeria handlowa w centrum miasta? [AUDIO]

2015-07-13 14:57

W Krakowie może powstać kolejna galeria handlowa. Miałaby się znaleźć w sąsiedztwie Teatru Bagatela, w miejscu dzisiejszego domu handlowego Elefant, u zbiegu ulic Krupniczej i Podwale.

Pomysłodawcą przebudowy jest sam założyciel Elefanta, Rafał Sonik, znany kierowca rajdowy. Jego plany budzą wiele kontrowersji – dotyczą budynku, który na stałe wpisał się w krajobraz miasta. Ponadto w Krakowie galerii handlowych nie brakuje.

Elefanta od Galerii Krakowskiej dzieli piętnaście minut spaceru. Od Galerii Kazimierz – pół godziny. W północnej części Krakowa, przy ul. Bora Komorowskiego, buduje się właśnie centrum handlowe Serenada. Pod koniec 2013 roku przy ul. Stawowej otwarto Galerię Bronowice. A to i tak nie wszystkie krakowskie centra handlowe.

Jeśli w miejscu Elefanta powstanie nowa galeria, budynek ma zachować obecną elewację frontową. Będzie miał 6 kondygnacji: cztery naziemne i dwie podziemne. Wnętrze zostanie przebudowane. Znajdzie się tam część handlowa, usługowa, hotelowa, gastronomiczna i podziemny parking na 250 miejsc.

Inwestor kilka dni temu zwrócił się z prośbą o wydanie decyzji środowiskowej. Określi ona, jaki wpływ inwestycja będzie miała na otoczenie. Potem przyjdzie kolej na WZ, czyli decyzję lokalizacyjną. Na końcu trzeba będzie uzyskać pozwolenie na budowę.

Posłuchaj materiału Ewy Sas, reporterki Radia ESKA:


Co sądzicie o takiej inwestycji? Zapraszamy do dyskusji!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają