Kraków: Kolejne torowiska tramwajowe zostaną rozkopane. Urzędnicy mają plan

2020-02-20 8:03 AC

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa mają ambitny plan, by w 2020 roku przeprowadzić aż 40 doraźnych remontów torowisk. Wciąż nie zakończono jednak trwających prac, m.in. na ulicy Krakowskiej. Te opóźnią się o blisko pół roku.

Cały czas trwa przebudowa torowiska w ulicach Stradomskiej i Krakowskiej oraz na węźle Stradom. Miejscy urzędnicy zapowiadają, że przy okazji przedłużającego się remontu wymienią szyny łukowe na skręcie z ulicy św. Gertrudy w ulicę Dominikańską. Torowcy rozpoczną tam prace na początku marca.

Zobacz też >>> MASTURBOWAŁ się w krakowskim autobusie. Pasażerka nie wytrzymała

- Roboty zostały zaplanowane tak, by wykorzystać istniejące ograniczenie w ruchu tramwajowym związane przebudową ul. Krakowskiej. Tramwaje od Poczty Głównej do pl. Wszystkich Świętych pojadą bez zmian - informuje Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

I zaznacza, że jednocześnie prowadzone są negocjacje z wykonawcą przebudowy ul. Krakowskiej, by już w okresie wielkanocnym uruchomić komunikację na odcinku Dietla–Stradomska. Po przerwie tramwaje ponownie ruszyłyby w trasę od ul. Dietla, przez Stradomską, św. Gertrudy, aż do ul. Dominikańskiej.

Aż 40 remontów torowisk

Miejscy specjaliści od komunikacji mają też ambitny plan na przeprowadzenie czterdziestu remontów torowisk jeszcze w 2020 roku. Prace mają zostać przeprowadzone między innymi na ulicy Ptaszyckiego oraz przy pętli Cichy Kącik.

Torowisko na ulicy Ćwiklińskiej ma zostać wyszlifowane, natomiast to w al. Andersa na odcinku od DH Wanda do ronda Kocmyrzowskiego będzie podbijane. W budżecie miasta na utrzymanie infrastruktury tramwajowej zarezerwowano blisko 54 miliony złotych.