Kraków: Od soboty ogromne zmiany na drogach. Kierowców czeka ARMAGEDON

2020-09-15 11:49 Amadeusz Calik
Trwa budowa tramwaju do Górki Narodowej
Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czeka bardzo trudny okres. W nocy z 18 na 19 września zmieni się tymczasowa organizacja ruchu na 250-metrowym odcinku ul. Opolskiej od skrzyżowania z ul. Pleszowską w kierunku zachodnim. Do grudnia zamknięta będzie północna jezdnia arterii. Dwustronny ruch będzie się odbywał z wykorzystaniem trzech pasów jezdni południowej - informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Prace na ul. Opolskiej mają związek z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej. Od soboty, 19 września rozpoczną się roboty polegające na budowie pierwszego, północnego fragmentu tzw. kanału przełazowego niezbędnego do wykonania sieci ciepłowniczej, która będzie zasilać całą dzielnicę Prądnik Biały. Wykonanie tego elementu infrastruktury pozwoli wykonawcy linii tramwajowej do Górki Narodowej na rozpoczęcie budowy tunelu wzdłuż ul. Opolskiej.

W nocy z 18 na 19 września wprowadzone będą duże zmiany w tymczasowej organizacji ruch na 250-metrowym odcinku ul. Opolskiej od skrzyżowania z ul. Pleszowską w kierunku zachodnim. Ruch prowadzony będzie po jezdni południowej z wykorzystaniem 3 pasów ruchu: w kierunku zachodnim przejazd będzie się odbywał z wykorzystaniem dwóch pasów, w kierunku Nowej Huty z wykorzystaniem jednego pasa ruchu.

Na pozostałym odcinku ul. Opolskiej objętym przebudową, zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Bez zmian funkcjonować będą również buspasy. Wprowadzone zostaną też następujące zmiany w ruchu:

Skrzyżowanie ulic Opolska - Pleszowska

- Wyłączenie sygnalizacji świetlnej - sygnalizacja świetlna działać będzie w trybie światła żółtego- Zakaz skrętu w lewo z ul. Opolskiej w ul. Pleszowską - kierunek Nowa Huta - pojazdy poruszające się w kierunku Nowej Huty i zamierzające kierować się na północ (Zielonki) powinny poruszać się ul. Wyki lub ul. Mackiewicza. Dojazd do osiedli przy ul. Nad Sudołem i ul. Szopkarzy będzie możliwy przez ul. Wyki, ul. Pachońskiego, ul. Białoprądnickią i oczywiście ul. Nad Sudołem.- Zakaz skrętu w lewo z ul. Pleszowskiej w ul. Opolską - kierunek Nowa Huta - z ul. Pleszowskiej w ul. Opolską będzie można skręcić jedynie w prawo (kierunek Katowice). Pojazdy kierujące się na Nową Hutę powinny skorzystać z włączeń w ul. Opolską poprzez ul. Wyki, ul. Mackiewicza, al. 29 Listopada.- W celu zapewnienia płynności ruchu na planowanym przewężeniu oraz biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów zaplanowano przesunięcie przejścia dla pieszych ze skrzyżowania z ul. Pleszowską na skrzyżowanie z ul. Prądnicką.- Przeniesienie przystanku autobusowego - kierunek Nowa Huta przed skrzyżowanie Opolska - Prądnicka.

Zmiany na ulicy Opolskiej w Krakowie
Autor: ZDMK

Skrzyżowanie Opolska - Prądnicka

- Tymczasowe przejście pieszo-rowerowe zostanie zlokalizowane po zachodniej stronie skrzyżowania Opolska - Prądnicka. Jednocześnie czasowo zamknięte zostanie przejście po stronie wschodniej skrzyżowania Opolska - Prądnicka. Pozwoli to na płynne i bezkolizyjne włączenie się pojazdów z ul. Prądnickiej w ul. Opolską w kierunku Nowej Huty. Dzięki temu kierowcy będą mieli do dyspozycji alternatywna trasę dla zawężonej ul. Opolskiej na kierunku wschodnim z wykorzystaniem ulic Batalionu Skała AK - Bratysławska - Prądnicka.- Tymczasowy przystanek w kierunku Nowej Huty zlokalizowany będzie po zachodniej stronie skrzyżowania Opolska - Prądnicka, a komunikacja piesza zostanie zapewniona po istniejącym chodniku oraz za pomocą opisywanego wyżej tymczasowego przejścia dla pieszych.

Ideologia singli. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 111

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.