Kraków: Policjanci zlikwidowali dużą uprawę konopi indyjskich w Swoszowicach

2017-09-12 10:53 Sylwia Adamczyk
Uprawa
Autor: Małopolska policja Uprawa

Krakowscy policjanci uzyskali informację, że na jednej z posesji w Swoszowicach ma się znajdować duża plantacja konopi indyjskich. Funkcjonariusze weszli na wytypowaną posesję. Podczas przeszukania garażu natrafili na trzy namioty, w których prowadzona była uprawa konopi. 

Namioty wyposażone były w pełną aparaturę służącą do kompleksowej pielęgnacji roślin. Zabezpieczono prawie 200 doniczek z krzakami w różnej fazie wzrostu. W czasie przeszukania natrafiono także na worki z suszem roślinnym o wadze 7 kilogramów. W domu funkcjonariusze natrafili na wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz na pewne ilości marihuany i amfetaminy.

Jak ustalili policjanci, posesja jakiś czas temu została wynajęta przez 30-letniego mężczyznę. Nie było go na miejscu podczas przeszukania. 30-latek jednak zgłosił się do komendy.

Mężczyźnie postawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego na trzy miesiące. 

>>> Mężczyzna spadł z urwiska na terenie kamieniołomu Liban. Akcja ratunkowa trwała trzy godziny