Kraków: Policjanci zlikwidowali dużą uprawę konopi indyjskich w Swoszowicach

2017-09-12 10:53
Uprawa
Autor: Małopolska policja Uprawa

Krakowscy policjanci uzyskali informację, że na jednej z posesji w Swoszowicach ma się znajdować duża plantacja konopi indyjskich. Funkcjonariusze weszli na wytypowaną posesję. Podczas przeszukania garażu natrafili na trzy namioty, w których prowadzona była uprawa konopi. 

Namioty wyposażone były w pełną aparaturę służącą do kompleksowej pielęgnacji roślin. Zabezpieczono prawie 200 doniczek z krzakami w różnej fazie wzrostu. W czasie przeszukania natrafiono także na worki z suszem roślinnym o wadze 7 kilogramów. W domu funkcjonariusze natrafili na wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz na pewne ilości marihuany i amfetaminy.

Jak ustalili policjanci, posesja jakiś czas temu została wynajęta przez 30-letniego mężczyznę. Nie było go na miejscu podczas przeszukania. 30-latek jednak zgłosił się do komendy.

Mężczyźnie postawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego na trzy miesiące. 

>>> Mężczyzna spadł z urwiska na terenie kamieniołomu Liban. Akcja ratunkowa trwała trzy godziny

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE