Kraków: Brutalny atak w barze z kebabem na ul. Floriańskiej. Trzej mężczyźni pobili Egipcjanina [AUDIO]

2017-09-11 18:41
Obrażenia
Autor: Archiwum Ahmeda Obrażenia

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 4.40 nad ranem. Trzej mężczyźni brutalnie zaatakowali Egipcjanina - pracownika baru z kebabem. 

- Pracownicy sprzątali, zamykali już lokal. Na zapleczu od strony dziedzińca stało trzech mężczyzn. Pracownik lokalu zwrócił im uwagę na to, że nie powinni tam przebywać. Wywiązała się dyskusja i agresja słowna. Doszło do agresji fizycznej. Jeden z pracowników lokalu został pobity. Sprawcy zbiegli - mówi mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji. 

Pobity mężczyzna to Ahmed. Mieszka w Krakowie od pięciu lat. Ma żonę Polkę i syna. Jak mówi, tak brutalny atak przeżył po raz pierwszy. W ruch poszły nawet szklanki. - Wcześniej były zaczepki w autobusach, tramwajach. Ale to była dla mnie pierwsza taka awantura - opowiada. - Mam rany na uszach, na głowie, na lewej stronie twarzy - dodaje. Podczas bójki napastnicy mieli wykrzykiwać "Allah akbar" oraz rasistowskie wyzwiska. Ahmed martwi się teraz o syna. Boi się, że może mieć kłopoty gdy pójdzie do szkoły.

Policja próbuje namierzyć sprawców. Wiadomo, że jeden z nich podczas ataku zgubił książeczkę wojskową.

>>> Mężczyzna spadł z urwiska na terenie kamieniołomu Liban. Akcja ratunkowa trwała trzy godziny


Posłuchaj materiału Kuby Paducha, reportera Radia ESKA: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE