Kraków: Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych, zginął mężczyzna [ZDJĘCIA]

2019-02-17 9:03

Dramatyczny wypadek na al. Generała Władysława Andersa w Krakowie. Na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ul. Szajnowicza-Iwanowa samochód osobowy śmiertelnie potrącił pieszego.

Informację o zdarzeniu potwierdza w rozmowie z reporterem Radia ESKA Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji. Wypadek miał miejsce o godzinie szóstej na al. Andersa pomiędzy rondem Kocmyrzowskim a DH Wanda.

62-letni kierujący samochodem marki ford potrącił pieszego na wyznaczonym przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej - informuje Drwal. Mężczyzna w wieku około 80 lat zmarł w wyniku odniesionych obrażeń w trakcie prowadzonej reanimacji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Kraków: Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych, zginął mężczyzna

Ruch w kierunku DH Wanda był zablokowany przez około dwie godziny. Na miejscu pracowała policja oraz biegły sądowy, którzy ustalą jak doszło do tego tragicznego zdarzenia. 

Poważne wypadki na małopolskich drogach

W piątek informowaliśmy też o poważnym wypadku na ulicy Grota-Roweckiego w Krakowie. Samochód osobowy potrącił pieszego w pobliżu skrzyżowania z ulicami Norymberską i Rostworowskiego. 24-letni mężczyzna trafił do szpitala. 

Jak informowała Anna Zbroja-Zagórska w rozmowie z Radiem ESKA samochód osobowy potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. - Najprawdopodobniej 24-letni mężczyzna wbiegł na przejście dla pieszych na ulicy Grota-Roweckiego na czerwonym świetle. Kierowca, który go potrącił jechał w stronę centrum miasta - dodaje Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji. 

Ranny mężczyzna trafił do jednego z krakowskich szpitali na badania i obserwację.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dramatyczny wypadek na zakopiance w Mogilanach. Lądował śmigłowiec LPR

Do dramatycznego wypadku doszło też na zakopiance w Mogilanach.Samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Do zdarzenia doszło na pasach w kierunku Myślenic. Według wstępnych informacji aż trzy osoby zostały ranne. Na miejscu lądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, a to sprawiło że zakopianka została całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Zobacz koniecznie: ​

>>> Znana sieć zamyka 32 sklepy w całej Polsce. Są też placówki z Małopolski!

>>> Kraków: Policjanci chcą mieć wolne podczas smogu [AUDIO]​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE