Kraków: Szczepionki przeciw koronawirusowi zostaną zmarnowane?! Jest przełom w sprawie

2021-04-08 12:14 Oskar Nawalany
Podkarpackie. Śmierć po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Nie żyje mężczyzna z pow. krośnieńskiego
Autor: huntlh/pixabay.com

Doktor Jerzy Friediger mówił we wtorek o problemach z dostawą szczepionek przeciw koronawirusowi. Szpital im. Żeromskiego w Krakowie otrzymał 1860 szczepionek, które, jak się okazało, musi podać do soboty, do godziny 21:55. Preparat miał bowiem przyjechać głęboko zamrożony, a szpital posiada specjalne lodówki, w których można go przechowywać. Dostarczone szczepionki okazały się być jednak rozmrożone, co wymusiło przyspieszenie akcji szczepień, by preparaty nie zostały zmarnowane.

– Miały do nas przyjechać zamrożone, ale ktoś sobie wymyślił, że je rozmrozi. Sprężymy się i zużyjemy te szczepionki – zapewniał dyrektor krakowskiego szpitala.

Czytaj też: Koronawirus. Nowe przypadki zakażeń wirusem COVID-19. Kraków i Małopolska [RAPORT, 8 kwietnia]

Rzeczniczka prasowa szpitala im. Żeromskiego, Anna Górska, przekazała pozytywną wiadomość, ujawniając, że akcja przyspieszenia procesu szczepień zakończyła się sukcesem:

– Lista pacjentów z roczników 1952-1961 jest już kompletna i zamknięta. Osoby zostaną zaszczepione w tym tygodniu 1800 szczepionkami. Informacja o wolnych terminach, szczepionkach jest nieaktualna.

Czytaj też: Dyrektor krakowskiej szkoły stanowczo o powrocie dzieci do szkół. Nie powinny już siedzieć w domach?

– Od stycznia szczepimy ok. 200 osób dziennie i nie zmarnowaliśmy ani jednego preparatu – zapewniła rzeczniczka prasowa krakowskiego szpitala.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE